Локо пречупи Марек и се върна на победния път
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:21 / 22.11.2014Коментари (37)10980
Отборът на Локомотив се върна на победния път след като подчини с 1:0 гостуващия Марек в среща от 16-ия кръг на шампионата. Голът за домакините падна след почивката, като точен за "черно-белите" бе не кой да е, а Мартин Камбуров.

Първата част на стадион "Локомотив" в парк "Лаута" протече без отбелязани попадения, като "смърфовете" очаквано бяха по-активният отбор в предни позиции. Отбраната на Марек обаче действаше дисциплинирано, като дупничани почти не предоставяха възможности на домакините за откриване на резултата.

Още в 3-ата минута Бирсент Карагарен пробва да открие резултата, но топката обаче отскочи малко неестествено от терена и подлъга нападателя, който не успя да стреля точно.

В 27-ата минута Мартин Камбуров получи добра топката в пеналта, но докато я обработи двама защитници на гостите успяха да му отнемат.

"Черно-белите" продължиха да търсят така важния първи гол, а пет минути преди почивката Благой Наков се оказа най-съобразителен след корнер и шутира опасно, но над вратата.

След почивката Локомотив продължи да атакува своя съперник, докато Мапек очакваше всяка удобна възможност да контраатакува на скорост.

В 56-ата минута Бирсент Карагерен пропусна най-чистото положение за своя тим, след като уцели гредата.

В 67-ата минута Марек създаде и първата си опасна възможност пред вратата на пловдивчани. Еньо Кръстовчев се отскубна от бранителите на домакините и стреля, но Александър Витанов спаси.

В ответната атака отбраната на дупничани най-сетне се пропука, след като капитанът на домакините Мартин Камбуров със страхотен удар от воле изведе Локомотив напред в резултата - 1:0.

Малко след като допуснаха гол възпитаниците на Тенчо Тенев останаха с човек по-малко, след като в рамките на две минути Димитър Петков получи два жълти картона.

Три минути преди края "смърфовете" пропуснаха да довършат гостуващия тим. Четирима футболисти на Локомотив останаха сами срещу вратаря, но Бранимир Костадинов обаче се полакоми и реши да шутира направо в тялото на Цветков.

С победата Локо събра актив от 19 точки и вече може да диша по-спокойно след като се отскубна на 7 от Марек.

Локо - Марек 1:0
1:0 Камбуров 68'

Локо: Витанов, Дяков, Молдованов, Грънчов, Филипов, Сандански, Траянов, Якимов (Костадинов), Наков, Карагарен (Кики), Камбуров

Марек: Цветковски, Димитров, Лахчев, Николов, Виячки, К. Петков, Илиев, Д. Петков, Андонов, Кръстовчев, Бибишков