Камбуров донесе точката на Локо срещу Левски
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:11 / 18.10.2014Коментари (61)10446
Отборите на Локомотив и Левски завършиха наравно 1:1 в среща от 12-ия кръг на "А" група, играна на стадион "Локомотив" в парк "Лаута". Мигел Бедоя даде аванс на левскарите в 42-ата минута, а в добавенето време Мартин Камбуров донесе точката на пловдивчани.

Първата опасна възможност в мача бе създадена от "черно-белите" още в 11-ата минута. Елиан Парино центрира в наказателното поле на гостите, получи се разбъркване, а Ради Цонев се намеси умело и изчисти в корнер, от който обаче не произлезе нищо.

Столичани отговориха в 34-ата минута, когато Пламен Крумов отправи удар към долния ляв ъгъл на вратата на Господинов, но стражът със страхотен рефлекс запази мрежата си суха.

Минути по-късно Господинов нямаше какво да направи и получи гол. Крумов центрира отдясно по земята, Аниете овладя топката, след което с пета подаде на Бедоя, който от няколко метра вкара за 0:1.

Преди началото на втората част Христо Бонев награди Мартин Камбуров със специален плакет за неговия гол №100 за "смърфовете". Нападателят на пловдивчани бе поздравен и от мениджъра на Левски Георги Иванов-Гонзо.

В 73-ата минута Бедоя пропусна да вкара втори гол, след като останал очи в очи с Господинов пробва да прехвърли вратаря, който изби в ъглов удар.

Малко след това пред Локомотив се откри великолепен шанс за гол, но играчите в "черно-бяло" не успяха да се възползват. Резервата Де Врийзе се възползва от грешката на гостуващия тим и напредна в наказателното поле, но при опита си да намери свой съотборник в пеналтерията, кълбото бе изчистено в последния момент от Бедоя в корнер.

Равенството бе възстановено буквално в последните секунди на мача, след като в даденото от съдията 3-минутно продължение Мартин Камбуров попари левскарите. След хубав пас от дълбочина, топката бе центрирана в наказателното поле, получи се разбъркване, а Камбуров се оказа на точното място и с хубав удар фиксира крайното 1:1.

Това бе 11-и гол за Мартин Камбуров във вратата на столичани, като е на четири от рекорда на Петър Жеков (15).

В класирането Левски е на 4-а позиция с 21 точки, а Локо Пд е 9-и с 10.

Локо - Левски 1:1
0:1 Бедоя (42)
1:1 Камбуров (93)