Ботев и Лудогорец пак не се победиха
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:06 / 03.05.2014Коментари (107)13225
Ботев и Лудогорец откриха 37-ия кръг на "А" група с равенство 0:0. Това бе четвърта среща между двата тима през сезона, като и предходните три приключиха наравно.

Първата чиста ситуация в Коматево бе организира от "канарчетата". В 6-та минута Томаш Иршак изведе Юнес Хамза зад отбраната на "орлите", той стреля по диагонал, но ударът на тунизиецът излезе мина покрай дясната греда.

Шампионът отговориха с добра атака, която завърши с шут на Кишада от 20 метра, който мина на сантиметри покрай дясната греда зад Адам Стаховяк.

Сакунди преди края на първата част Лукин пропусна да даде аванс на "жълто-черните". Мариян Огнянов качи коженото кълбо на главата на румънеца от корнер, но за късмет на разградчани топката попадна право в ръцете на Стоянов.

Втората част започна с добра възможност за гол пред Феребори Доре, но ударът му в последния момент бе блокират от Дяков.

В 62-ата минута пред Доре се откри нова възможност за гол. Нападателят укроти на гърди много хубав дълъг пас на Йордан Христов, но от точката на дупзата прати кълбото на два метра покрай лявата греда зад Стаховяк.

Лудогорец отговори със задна ножица на Александър Александров, но тя се оказа лесна плячка за Стаховяк.

В края на мача Ботев пропиля уникална възможносто за гол. След светкавична контра, Вандер Виейра изведе очи в очи Томаш Иршак, който стреля покрай Стоянов, но коженото кълбо срещна страничната греда.