Литекс разгроми слаб Локомотив в Ловеч
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:51 / 09.04.2014Коментари (77)12083
Литекс разгроми с 3:0 гостуващия Локомотив в мач от 32-ия междинен кръг на "А" група. Головете за "оранжевите" вкараха Джордан, Цветанов и Ваюши през втората част. Това бе първа победа за новият наставник на ловчанлии Миодраг Йешич, след двете загуби с по 1:2 от Лудогорец и Ботев.

Двата тима изнесоха изключително слаба продукция през първите 45 минути и логично се оттеглиха при резултат 0:0.

През втората част домакините взеха превес и само след 60 секунди игра Джордан откри резултата. Нападателят се възползва от грешка в отбраната на пловдивчани и отблизо опъна мрежата на Господинов.

Две минути по-късно Ваюши можеше да реши всичко в този двубой, но от 5 метра на празна врата изпрати топката високо над напречната греда.

Литекс продължи да доминира и логичното се случи в 64-ата минута. Руменов изведе Джордан сам срещу Господинов. Вратарят на "черно-белите" чукна топката, но тя отиде в падналия централен нападател на домакините, който ефектно успя седнал да подаде към непокрития Момчил Цветанов и крилото на оранжевите реализира след техничен шут с левия крак.

Точка на спора сложи Ваюши десет минути преди края. Джордан центрира отдясно, Господинов не се намеси добре и отклони топката към Ваюши, който на празна врата вкара за крайното 3:0 за Литекс.

Така Локомотив продължава да търси своята първа победа от плейофния етап. До момента те регистрираха 4 загуби и едно равенство.

Литекс - Локо 3:0
1:0 Джордан 46'