Спортните новини: Днес (25) | Вчера (28)
Лудогорец възкръсна и елиминира Лацио в луд мач на "Васил Левски"
Автор: Екип Plovdiv24.bg 22:30 / 27.02.2014Коментари (22)7293
© Bulphoto
Лудогорец е на 1/8-финал в Лига Европа! Българският футбол е жив! В спиращ дъха реванш шампионът на България стигна до равенството 3:3 с Лацио и с общ резултат 4:3 елиминира италианците, продължавайки страхотното си представяне на европейската сцена.

Въпреки тежкото начало на мача, възпитаниците на Стойчо Стоев показаха невероятно мъжество, дух и характер и с помощта на феновете, които не спряха да подкрепят Евробоеца успяха да изравнят резултата, независимо че губеха с 0:2.

Кейта Балде изведе римските орли напред още в 13-ата секунда след грешка на Владислав Стоянов, а Переа удвои преднината на италианския тим в 54-ата минута.

В 65-ата минута само късметът попречи на Лудогорец да се върне в мача. Безяк напредна с топката в крака и стреля, но кълбото срещна страничната греда. Две минути по-късно словенецът взриви трибуните с дежурното си попадение в Европа. Нападателят на "орлите" се разписа с удар по диагонала.

В 78-ата минута Христо Златински изравни след удар отдалеч, като попадението падна с помощта на стража на Лацио, който не се намеси по най-добрия начин. В 82-ата минута Мирослав Клозе вкара за 2:3 след добавка.

В последните минути на се случи истинско чудо и Лудогорец отново успя да изравни. В 88-ата минута Безяк отклони с глава топката към Жуниор Кишада, който вкара и прати своя отбор на 1/8-финал.

Лудогорец - Лацио 3:3