Локо Пд взе "железничарското" дерби
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:01 / 04.12.2013Коментари (70)13055
Локомотив Пд повали с 2:1 Локо Сф в "железничарското" дерби от 20-ия кръг на "А" група. Головете за "смърфовете" отбелязаха Мартин Камбуров (32) и Аласан Н'Диае (62). Точен за столичани беше Гаел в 61-ата минута.

Двубоят в "Надежда" започна с неприятен инцидент. Още в 6-ата минута Стефан Генов трябваше да прави принудителна смяна, след като Костас Казнаферис и Валентин Галев се сблъсъкаха, последният остана да лежи на терена, а малко след това бе закаран по спешност в болница.

Минути след това Мартин Камбуров бе много близо до откриването на резултата, но но изстрелът му от малкото наказателно поле срещна напречната греда.

Все пак голмайсторът на "смърфовете" се реваншира и в 32-ата с глава даде преднина на пловдивчани.

Илиян Гаров имаше възможност да възстанови равенството в края на полувремето, но стреля право в ръцете на Йордан Господинов.

Столичани изравниха чрез Гаел в 61-ата минута, когато нападателят намери добре отбитата от бранителите на "смърфовете" топка и я изпрати в долния ляв ъгъл на Господинов.

Радостта на "червено-черните" обаче бе за кратко, тъй като в ответната атака Аласан Н'Диае отново изведе пловдивчани напред след шут от границата на наказателното поле.

До края на срещата в София, възпитаниците на Александър Станков успяха да удържат преднината с един гол и напълно заслужено спечелиха дербито. С тази победа Локо Пд си върна 3-ото място и вече има актив от 37 точки, но с мач повече от преследвачите ЦСКА и Ботев.

Локо Сф - Локо Пд 1:2
0:1 Kaмбуров 33'