Любимец отново удари Ботев
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:20 / 10.11.2013Коментари (334)27600
Отборът на Ботев отново претърпя фиаско срещу отбора на Любимец, губайки като гост с 0:1.

Припомняме ви, че в началото на първенството отново Любимец победи изненадващо "канарчетата" с 1:2 на "Колежа".

Срещата днес започна добре за "жълто-черните". Те пресираха и атакуваха своя противник от първата минути. Пловдивчани бяха по-добрия отбор преди почивката и създадоха редица опасности, но завършващият им удар изневеряваше. Веднъж и гредата помогна на домакините, след хубав удар на Ромарио Кортзорг.

В 10-та минута пък Луис Педро бе спънат в наказателното поле, но съдията Христо Ристосков си замълча.

Първата си сериозна опасност домакините създадоха в края на полувремето, когато Панов пропусна от опасна близост.

След почивката домакините се окопитиха и изравниха играта. От своя страна натискът на Ботев ставаше все по-безплоден.

Така се стигна до 76-та минута, когато Вълчанов навърза цялата защита на "жълто-черните" и с удар по земя матира Стаховяк за 1:0.

Този гол наля допълнително олово в краката на "канарчетата" и до края на мача те не успяха да отвърнат на удара.