Ботев удари Локо (Сф) и ги засили към "Б" група
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:55 / 20.04.2013Коментари (168)24994
Ботев постигна трудна победа с 2:1 като гост на Локо (София), с която засилиха своите домакини към "Б" група.

"Канарчетата" бяха по-добрия отбор на терена, но пропуснаха много чисти положения, а и техен гол бе отменен заради несъществуваща засада.

Мачът започна неприятно за "жълто-черните", защото още във втората минута Мариян Огнянов бе ударен с лакът и главата му бе окървавена. След намесата на медицинските лица на пловдивчани, халфът се върна в игра.

По-добрата игра на Ботев даде резултат и в 8-та минута Костов, след хубав пробив и бомбен удар, откри резултата.

До края на полувремето "жълто-черните" изпуснаха още няколко чисти положения.

Второто полувреме започна както завърши първото, с неспирни атаки към Божидар Митрев.

След няколко пропуска на "канарчетата" се стигна до 70-та минута. Тогава при хубава атака от ляво, Иван Цветков отбеляза, но попадението бе отменено заради несъществуваща засада. В ответната атака Бибишков изравни резултата.

Все пак превъзходството на Ботев даде резултат и 5 минути по-късно Цветков отбеляза с глава, този път попадението бе зачетено и се оказа победно. До края на мача Митрев спаси домакините от разгром след редица добри спасявания.