Славия и Ботев откриха футболната пролет със зрелищно равенство
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:24 / 01.03.2013Коментари (230)27221
Отборите на Славия и Ботев Пд откриха футболната пролет на родното ни първенство със зрелищно равенство 2:2 в мач от 16-я кръг на "А" група, игран на стадион "Славия". Точни за домакините бяха Галин Иванов (9') и Ливраменто (54'). За пловдивчани се разписаха Вандер Виейра (21') и Мариян Огнянов (51'). Така в официалният си дебют старши-треньорът Станимир Стоилов не можа да зарадва бултрасите, които за пореден път бяха 12-ия играч на тима, но и те не можаха да помогнат на своите любимци за спечелването на 3 точки.

Завърналият се на "Овча Купел" Галин Иванов даде преднина на "белите" още в първите минути на срещата. Халфът се възполза след като стражът на пловдивчани Адам Стаховяк изби топката в краката на Галин, след силен удар на Тодор Янчев от границата на наказателното поле.

Само минута по-късно бързоногото крило на Славия можеше да удвои преднината на домакините, но прехвърлящият му удар мина над вратата.

В 12-ата минута Станимир Стоилов пусна принудително в игра Артур Енрике, заменяйки Веселин Минев, който получи разтежение в областта на адукторите.

След първите 15-и минути игра "жълто-черните" взеха инициативата в мача и в 21-ата възстановиха равенството чрез Вандер Виейра. Голмайсторът на "канарчетата" се разписа от непосредствена близост, след като Живко Желев покри засадата.

Веднага след попадението на "кариоката" Ботев Пд можеше да вкара нов гол във вратата на Стефано Кунчев, но с пропуски се отличиха Тодор Неделев и Марлон Перейра.

В 28-ата минута рефера Ахмед Ахмед ощети сериозно пловдивчани, след като подмина игра с ръка на Филип Филипов в наказателното поле на домакините.

Само 5 минути по-късно Петър Димитров пропусна да даде отново преднина на Славия. Нападателят не можа да се възползва от чисто положение останал сам срещу поляка Стаховяк.

В 40-ата минута Мъри Стоилов направи втора принудително смяна. Наставникът замени Марлон Перейра, а на негово място в игра влезе Томаш Иршак.

Секунди преди края на първата част Борис Галчев бе много близо до гол. Полузащитникът завъртя перфектно една топка от фаул, но бившият играч на Локо Пд Кунчев демонстрира класа и изби в корнер.

Втората част започна отлично за Ботев Пд, които излезаха напред в резултата след гол на Мариян Огнянов. Бившият играч на Левски демонстрира страхотен усет към гола, реализирайки от много малък ъгъл.

Радостта на пловдивчани обаче бе кратка и в ответната атака Славия изравни. Радослав Димитров проби отдясно, центрира към Ливраменто, който с глава засече за 2:2.

В последната четвърт от мача Славия взе инициативата в мача и с атаки по крилата се опита да изненада гостуващия тим. В 80-ата минута "белите" пропуснаха уникален шанс. Галин Иванов и Здравко Лазаров комбинираха, а последният с мощен удар нацели гредата.

В следващият кръг Славия гостува на Монтана, а Ботев Пд приема Левски.

Славия - Ботев Пд 2:2
1:0 Г. Иванов 9'
1:1 Виейра 21'
1:2 Огнянов 51'
2:2 Ливраменто 54'

Славия: 32. Кунчев 20. Р. Димитров 22. Генев (70' Генев) 6. Златков 5. Янчев 18. Филипов 3. Желев-к 33. Иванов 88. П. Димитров (55' Лазаров) 11. Василев 35. Ливраменто;

Ботев Пд: 1. Стаховяк 11. Христов 5. Гръчаров 7. Огнянов 71. Галчев 14 . В Минев (13' Артур Енрике) 83. Спрокел 19. Цветков-к 8. Неделев 15. Перейра (39' Иршак) 10. Виейра (67' Павлов);