Ботев закри сезона с победа във Велико Търново
Автор: Екип Plovdiv24.bg 15:57 / 08.12.2012Коментари (113)17697
Ботев Пловдив победи с 2:1 Етър като гост в среща от последния 15-и кръг на есенния полусезон на "А" група. "Канарчетата" бяха по-добрия отбор на стадион "Ивайло" във Велико Търново и заслужено се поздравиха с 3 точки след неговия край.

Станислав Костов изведе "жълто-черните" напред в резултата в 18-ата минута. Бившият играч на ЦСКА се разписа с глава, засичайки центриране на Иван Цветков.

"Виолетовите" обаче бързо отговориха и 5 минути по-късно възстановиха равенството. Красен Трифонов центрира остро от фаул, Пивати насочи топката с глава към вратата, а в опита си да отклони коженото кълбо Артур Енрике я насочи в собствената си мрежа за 1:1. При този резултат се оттеглиха и двата тима на почивката.

През втората част на терена имаше само един отбор и това бе този на гостите, които не спираха да редуват атака след атака пред вратата на Велимирович. В 63-ата минута резервата Тодор Неделев бе много близо до гол. Младежкия национал на "канарчетата" стреля опасно отблизо, но ударът му срещна напречната греда.

Ботев нанесе своя удар 5 минути преди края, когато юношата на "канарчетата" Тодор Неделев след едно двойно с Бамого фиксира крайното 1:2 за пловдивчани.

Етър - Ботев Пд 1:2
0:1 Станислав Костов 19'
1:1 Артур Енрике 24' (автогол)
1:2 1:1 Тодор Неделев 85'

Етър: Велимирович, К. Трифонов, Месина, Гаджалов, Русев, Садула (Макенджиев), Н. Петров - к, Махамад, Касал, Пивати, Саидходжа;

Ботев Пд: Хр. Иванов, Христов (Атанасов), Караславов - к, Грънчаров, Станчев, Иршак, Енрике, Огнянов (Бамого), Костов, Цветков, Виера (Неделев);