Ботев Пд и ЦСКА не се победиха пред пълните трибуни в Пловдив
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:56 / 27.10.2012Коментари (199)34164
Отборите на Ботев Пд и ЦСКА завършиха наравно 1:1 в мач от 10-ия кръг на "А" група пред пълните трибуни на стадион "Христо Ботев" в Пловдив. Иван Цветков откри за "жълто-черните" от дузпа в 42-ата минута, а резервата Тасио оформи крайното 1:1 в 80-ата минута.

Пловдивчани започнаха по-добре срещата и само след четвърт час игра имаха чудесна възможност да поведат в резултата, но левсия бек на домакините Артур Енрике пропусна чудесна възможност останал сам срещу Черни. Софиянци бързо реагираха и три минути по-късно треснаха гредата. Нюаджи центрира отляво, Платини се извисява над всички и стреля с глава, а топката срещна гредата.

В средата на първата част Ботев Пд пропусна втора добра възможност за реализиране на гол. Един от най-слабите играчи на терена Джереми Родригес направи груба грешка в защита извеждайки на добра позиция Вандер Виейра, но ударът на бразилеца не намери очертанията на вратата.

С оглед показаното на терена домакините все пак успяха да вкарат гол. Това се случи 3 минути преди края на първата част, а точен за "канарчетата" бе Иван Цветков от дузпа.

След почивката "жълто-черните" се прибраха отзад и дебнеха ЦСКА на контраатака, а софиянци наложиха териториален натиск над домакините. В 72-ата минута "армейците" треснаха втора греда. Сержиньо центрира от корнер, Михаил Венков стреля с глава, но нацели напречната греда. Десет минути преди края ЦСКА възстанови равенството. След центриране на Сержино от фаул, Тасио излезе зад защитата на Ботев Пд и майсторски засече топката във вратата на Шеткус за крайното 1:1.

С тази точка Ботев Пд остава на 3-ата позиция с 20 точки. ЦСКА е 4-и с актив от 18.

Ботев Пд - ЦСКА 1:1
1:0 Иван Цветков 42'
1:1 Тасио 80'

Ботев Пд: Шеткус, Христов, Рахов, Грънчаров, Енрике, Иршак, Паласуелос, Огнянов, Неделев (75' Атанасов), Виера (86' Бамого), Цветков - к (87' Костов);

ЦСКА: Черни, Родригес (84' Пакурар), Попов, Крачунов, Венков, Янчев - к (63' Тасио), Саша, Анисе, Нюаджи (63' Сержиньо), Присо, Платини;