В тренировъчно темпо Локо победи Светкавица
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:47 / 15.10.2011Коментари (48)10384
Без да положи максимални усилия Локомотив се наложи с 2:0 срещу последния във временното класиране Светкавица. Двубоят на стадион "Локомотив" в парк "Лаута" мина изцяло под диктовката на "черно белите".

Йордан Тодоров даде преднина на "смърфовете" в 9-ата минута след извеждащ пас на Любомир Витанов. Десет по-късно Здравко Лазаров удвои резултата. Авторът на първото попадение центрира от ляво в наказателното поле към капитана на домакините, който от воле разстреля стража на Светкавица Димов.

След почивката настана пълна скука - Локо бяха доволни от аванса си и задържаха топката в средата на терена, докато гостите страдаха от липса на всякаква идея как да върнат интригата.

Победата на пловдивчани можеше да добие класическо измерение в мача, но шута на Сержиньо от фаул попадна право в ръцете на Димов.