Ботев се върна към победите с разгром над Доростол
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:19 / 24.09.2011Коментари (51)17252
Ботев разгроми, като домакин, Доростол (Силистра) с 4:0 и по този начин се върна на пътя на победите след дълга серия от равенства.

В началото на срещата феновете на домакините пънаха транспарант с надпис: "Смърт за убийците в Катуница".

Мачът пък започна по изключително неприятен начин за "канарчетата". Даниел Божков получи тежка контузия и бе заменен принудително още в четвъртата минута. Това изключително много усложнява положението в отбора на поста десен бек, след като и титуляра там Емил Аргиров е контузен, а сега в лазарета влиза и резервата му Божков.

Все пак настроението по трибуните се върна бързо. В 7-та минута ветеранът Александър Александров успя с хубав удар да реализира за 1:0.

До края на полувремето "канарчетата" имаха няколко възможности за гол, но ги пропиляха. Гостите пък от своя страна имаха на два пъти възможност да реализират, но бившият "смърф" Екондайо Джаейоба не успя да вкара.

В началото на второто полувреме Ботев се върна на пътя на головете. В 50-та Рахов изведе Петър Атанасов и острието с елегантно преодоля вратаря на гостите за 2:0.

До края на мача Киков с глава и Мартин Стефанов оформиха крайното 4:0.