Локо взе точка от "Тича"
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:02 / 06.03.2011Коментари (90)12914
Локомотив успя да вземе точка от негостоприемния стадион "Тича", след 1:1 с Черно море.

"Моряците" започнаха по-активно двубоя и още в 6-ата минута можеха да открият резултата, но ударът на бившия играч на Локо Георги Илиев бе много слаб и неточен.

Локомотив прие своя противник изцяло в своята половина и атаките на Черно Море не спираха. В 14-ата минута падна и първият гол в двубоя. След центриране от дясно, Тянко Дянков свали топката с глава в наказателното поле на Георги Божилов и той хладнокръвно отбеляза за 1:0.

Три минути след отбелязването на гола Локомотив можеше да изравни резултата, след центриране на Габор Ерош от фаул, но Бенжелюн се размина с топката.

След гола Локо поеха инициативата в мача и в 33-ата минута получиха право да изпълнят дузпа, след като Танко Дяков с ръка изби от гол линията удар на Бенжалюн. Зад топката застана капитана Здравко Лазаров, но ударът му не намери очертанията на вратата.

До края на полувремето липсваха голови положения пред двете врати и Локо се оттегли с гол пасив на почивката.

През втората част "смърфовете" седяха по добре на терена. В 54-ата минута Локо получи втора дузпа в мача, след нарушение на Александров срещу Йордан Тодоров. Зад топката този път застана Христо Златински, който хладнокръвно отбеляза за 1:1.

След изравняването на резултата Локо се прибра в своята половина и започна на контраатаки да дебне своя съперник.

В 67-ата минута Локомотив можеше да стигне до пълен обрат в мача. След центриране от дясно Раймонди засече с глава, но ударът му мина на сантиметри от страничния стълб.

В последните минути Черно море имаха добри положения за гол и само добрите изяви на Юнес Бенжалюн и Лучини лишиха Черно море от трите точки.