ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
НОВО
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
НачалоФутболТенисБаскетболВолейболДругиДЮШФутзалИнтервюСтатистики
Спортните новини: Днес (25) | Вчера (20)
Славчо Атанасов с награда от Федерацията по фехтовка
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:43 / 10.01.2011Коментари (1)1957
© Plovdiv24.bg
Председателят на Федерацията по фехтовка Красимир Петков награди днес в Община Пловдив кметa Славчо Атанасов за изключителни заслуги и принос за развитието на фехтовалния спорт, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Поводите за посещение на шефа на Федерацията по фехтовка в Пловдив са два. Първият е Решение №8 на Управителният съвет на Федерацията от 01.10.2010 год. за награждаването на г-н Атанасов за непрестанните му усилия за подпомагането на турнира "Аспарухов меч".

"Изпитвам известно неудобство от факта един софиянец да дойде да ви каже какво сте направили в този град, защото Пловдив е един център на фехтовката и считам, че трябва да има по-широко представяне в абсолютно всички спортни дейности, извършващи се от и в нашата държава", каза г-н Петков.

Вторият повод е предстоящият турнир "Аспарухов меч", който ще се проведе на 5 и 6 февруари 2011 г. в Палата №11 на Панаира.

(C) ПОТВ
Този турнир е кръг от Световната купа с ранг Гранд При - открива началото на квалификациите за набиране на точки за Олимпийските игри в Лондон. Заражда се през 1969 година в град Пловдив и до 1978 г. се провежда тук. След това се измества в София до завръщането му отново за радост на пловдивчани в града им. Турнира е международен и миналата година са участвали над 25 държави. Сега очакванията са за над 130 състезатели. От българска страна ще има 12 състезатели, между които е и Васил Етрополски.

"За мен е изключителна чест да приема тази награда. Бил съм дълги години спортист и смятам, че Пловдив е най- спортният град в България", допълни още Славчо Атанасов. Кметът напомни, че сме един от малкото градове в България, имащ специално заместник-кмет по спорта и, че обектите, включени за довършване с парите от облигационния заем са предимно спортни съоръжения. Той бе поканен от Федерацията по фехтовка в нейното ръководство.






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Показва коментари на Владимирова
премахни филтъра

0
 
 
Това е чудесно! Браво на кмета! Аз съм бивша състезателка по фехтовка. Залата на "Пещерско шосе" беше най-добре оборудваната и голяма зала на Балканите, а сега се е превърнала на съборетина. Няма пари за ремонти, покрива тече и това, което е останало ще бъде съсипано! Направете нещо господа от Общината!!! Та ние бяхме име в този спорт и все още сме!!!
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.

Актуални Четени Теми
Чепеларе приема националния шампионат по планинско бягане
Ботев няма да играе финал за Купата при юношите, мечтата за Шампионска лига се изпари
Голям шампион от Пловдив ще се бие на арената на Античния театър
В Полша разкриха новия отбор на Платек, има обрат в последния момент
Фенове на Локо: Супер време за футбол и бира с приятели!
Класиране Резултати

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 59 82 67

novini@plovdiv24.bg

гр. Пловдив, ул."Александър I" 32,
Бизнес Център Plovdiv24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Пловдивчани във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Сайтът е създаден от пловдивчани, за пловдивчани. 100% пловдивски продукт.
Статистика: