Ботев прегърна Купата! "Канарчетата" подчиниха Лудогорец в спиращ дъха спектакъл
Автор: Тодор Благов 21:05 / 15.05.2024Коментари (85)20719
Ботев (Пловдив) спечели Купата на България! В магнетичен финал, изпълнен с много емоции, "канарчетата" грабнаха трофея след драматичен успех с 3:2.

Срещата се игра пред над 10 000 зрители на Националния стадион "Васил Левски". "Канарчетата" бяха като домакини в София и получиха мощна подкрепа от трибуните.

Собствениците на двата клуба - Антон Зингаревич и Кирил Домусчиев, демонстрираха европейско поведение и гледаха мача заедно от ложите. Там беше и кметът на Пловдив Костадин Димитров.

Още в 4-ата минута "канарчетата" откриха резултата. След заучено изпълнение от корнер, последва центриране на Ивелин Попов, а Антоан Конте засече с глава на първа греда и прати кълбото в мрежата на Дамян Христов.

В 8-ата минута равенството бе възстановено. Атака отляво завърши с комбинация в наказателното поле, където Квадво Дуа с удар от близо вкара за 1:1.

В 12-ата минута опасен удар на Рик Джонатан мина покрай вратата. Минута по-късно "орлите" изтърваха нов шанс чрез Наресси, който стреля във външната част на мрежата.

В 16-ата минута Квадво Дуа се устреми към наказателното поле, но Хидайет Ханкич скъси дистанцията и предотврати удар.

В 30-ата минута мощен удар на Педро Наресси бе избит с вещина от Хидайет Ханкич. При последвалия корнер Пьотровски засече с глава над гредата.

В 40-ата минута като по чудо разградчани не стигнаха до втори гол. След центриране от фаул се получи кратко разбъркване, Антон Недялков стреля и след лек рикошет кълбото профуча на метър от гредата.

В самия край на първата част "жълто-черните" стигнаха до втори гол. Джеймс Етоо пусна брилянтен пас, извеждайки Мартин Секулич сам срещу вратаря, а нападателят прати кълбото в мрежата - 1:2.

На полувремето разградчани извършиха смяна на вратарите. Още в първата след почивката минута Мартин Секулич стреля, но Пепеляшев спаси.

В 52-ата минута Мартин Секулич комбинира с Ивелин Попов и капитанът стреля, а кълбото мина покрай гредата.

В 58-ата минута трибуните се взривиха, а цяла София разбра за третия гол на Ботев. Мълниеносна контраатака на "канарчетата" завърши с пас на Мохамед Брахими към Уме Емануел, а нигериецът простреля Пепеляшев за 1:3.

В 68-ата минута комбинация между Дуа и Пьотровски изведе полския национал на стрелкова позиция, а ударът мина на сантиметри от страничната греда.

В 71-ата минута "зелените" намалиха резултата. След няколко паса в наказателното поле топката се озова в Руан Секо, който с помощта на гредата върна интригата в мача - 2:3.

6 минути по-късно на терена нервите взеха връх, стигна се до меле, а в неговия край Драгомир Драганов показа общо три жълти картона за играчи на двата отбора.

В 81-ата минута в игра за Лудогорец се появи Тодор Неделев. Секунди по-късно разградчани стигнаха до голямо разбъркване пред вратата на Ботев, но не успяха да отправят удар.

В 86-ата минута Антоан Конте се включи в атаката на "жълто-черните" и отправи плътен удар, минал покрай страничния стълб.

Далеч извън края на продължението Лудогорец получи дузпа след намеса на системата VAR, но Руан Секо стреля високо над вратата.

Ботев прегърна Купата!

Лудогорец: Дамян Христов, Антон Недялков, Диниш Алмейда, Якуб Пиотровски, Рик Джонатан, Клод Гонсалвеш, Квадво Дуа, Франциско Идалго - Сон, Сонко Сундберг, Педро Нареси, Кайо Видал

Резерви: Пламен Пепеляшев, Георги Терзиев, Матиас Тиссера, Дени Групер, Ивайло Чочев, Оливие Вердон, Тодор Неделев, Спас Делев, Руан Фелипе

БотевХидайет ХанкичЙонас ТамМохамед БрахимиМартин СекуличИвелин ПоповДжеймс ЕтооНиколай МинковАнтоан КонтеАнтонио ПерераУме ЕмануелКонстантинос Балоянис

РезервиМатвей Игонен, Ехие Укаки, Самуел Акере, Димитър Папазов, Янис КарабельовЛъчезар Балтанов, Кристиан Нвачукву, Ивайло Видев, Атанас Чернев