Локо мина с лекота и през Черноморец
Автор: Екип Plovdiv24.bg 15:49 / 29.11.2010Коментари (245)14180
Раймонди бележи първото попадение във вратата на Черноморец
Локо постигна хубава и убедителна победа над един от преките си конкуренти за евроместата. "Смърфовете" надиграха с 2:0 Черноморец, като по този начин нанесоха първа загуба на "акулите" за това първенство. С играта си "черно-белите" нито за момент не оставиха съмнение за това кой е по-добрия от двата отбора. В края на двубоя чисто попадение на Дани Кики бе отменено заради несъществуваща засада.

Домакините започнаха срещата изключително активно и бе въпрос на време да открият резултата. Това стори Николас Раймонди в 23-та минута, след феноменален пас на Базил дьо Карвальо с пета.

След това попадение "акулите" пробваха да вдигнат оборотите и организираха няколко опасни слизания към Лучини, но вратаря и защитниците пред него се справиха с няколкото опасни ситуации.

(с) ПОТВ
натискът на гостите секна след две безумни постъпки на звездата има Адриан Фернандес. Първо нападателят удари с лакът Христо Златински, за което получи жълт картон. Само две минути по-късно Фернандес изрита отзад изпреварилия го Лазаров и резонно бе изгонен.

След почивката на терена имаше само един отбор. Локо смачка своите гости и организира дузина опасни атаки. В 60-та Здравко Лазаров изведе перфектно Базил дьо Карвальо, който от непосредствена близост сложи точка на спора.

С тази победа Локо приключи полусезона с 26 точки на 6-то място. "Смърфовете" събраха колкото и ЦСКА и са с по-добра голова разлика, но загубиха в прекия двубой и затова в момента са след "червените" в класирането. С тези точки Локо е само на две от заветното трето, където се намира именно отбора на Черноморец.