Никакво подобрение в играта на Локомотив! Погром с 0:4 и край на участието за Купата
Автор: Стойчо Генов 19:25 / 06.12.2023Коментари (47)8849
©
Отборът на Локомотив Пловдив приключи участието си в турнира за Купата на България. Черно-белите загубиха от Лудогорец с 0:4 в 1/8-финална среща от надпреварата, която се игра на стадион “Хювефарма Арена" в Разград.

Кайо Видал (11), Рик Джонатан (75), Руан Крус (85) и Матиас Тисера (90+3) бяха точни за шампионите, а повече от половин час пловдивчани играха с човек по-малко заради изгонването на Хорхе Сегура.

Така играчите на треньора Александър Томаш продължиха негативното си представяне, като от последните 10 официални двубоя имат само една победа.

Още в 3-ата минута домакините пропуснаха идеална възможност да открият резултата. Кайо Видал изскочи сам срещу Динко Хоркаш и опита да подаде вдясно към Текпетей, но Мартин Паскалев пресече паса.

Само 8 минути след това прекалено изнесената напред отбрана на локомотивци логично се пропука фатално при идентична ситуация. Този път в чиста позиция бе изведен Бърнард Текпетей. Той напредна сам срещу вратаря и подаде към Кайо Видал, който безпроблемно прати топката в мрежата за 1:0.

През първото полувреме локомотивци отправиха само един точен удар, който беше на Евандро от 20-ина метра и не затрудни вратаря на Лудогорец.

В 58-ата минута черно-белите останаха с човек по-малко. Хорхе Сегура извърши нарушение срещу Гонзалвеш и реферът Георги Гинчев малко пресилено му вдигна втори жълт картон.

Четвърт час преди края Лудогорец окончателно уби интригата в мача с втори гол. Рик Джонатан получи топката в половината на "смърфовете", напредна необезпокояван и с шут от 25 метра изненада Динко Хоркаш за 2:0.

Малко след това дойде едва вторият точен удар за Локомотив. Отправи го с глава влезлият на смяна Петър Андреев след центриране на Ангел Лясков.

Пет минути преди края след перфектно двойно подаване Руан Крус бе изведен сам срещу вратаря на Локо и вкара за 3:0. В добавеното време на мача Матиас Тисера засече пас отдясно за окончателното 4:0.