Пиронкова със страхотен успех, би Елена Дементиева
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:25 / 19.05.2010Коментари (16)4142
©
Пиронкова по време на срещата с Дементиева
Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова постигна един от най-големите успехи в кариерата си. Цвети победи трудно в три сета рускинята Елена Дементиева, която в момента е 5-а в света и настояща олимпийска шампионка. Пиронкова спечели първия сет със 7:5, загуби втория с 4:6, но взе третия с 6:4, с което спечели и срещата. Пловдивчанката излезе срещу рускинята в мач от втория кръг на турнира във Варшава на червени кортове с награден фонд от 600 000 долара.

С победата си Цветана Пиронкова спечели 120 точки за класацията на WTA, както и 15 100 долара от наградния фонд. На четвъртфиналите Цвети се изправя срещу румънката Александра Дюлгеру, 32-а в световната ранглиста, която е актуалния победител в турнира от миналата година. Това ще е първият официален мач помежду им.

"Не смятам, че участието ми в квалификациите ми е донесло някакво предимство. Да, помогнаха ми да свикна с обстановката, кортовете, настилката, но в третия сет бях направо изтощена", заяви Пиронкова след края на мача.