Наскоро поставени знаци в централната част на Пловдив възмутиха живеещи и работещи в района. Става дума за улица "Гладстон" и по-конкретно за тупика й към булевард "Васил Априлов" в непосредствена близост до Основно училище "Екзарх Антим Първи".

Plovdiv24.bg научи, че въпросните два знака В27 ("Забранени престоят и паркирането") са поставени през последните дни, а вече има и санкционирани шофьори.

Основният въпрос, който хората си задават, е защо се налага тази нова забрана, при положение че улицата в този участък е достатъчно широка и че дори да има паркирани автомобили и от двете й страни, това ни най-малко не възпрепятства влизането и/или излизането от нея.

Още по-смущаващото в случая е, че според работещи наоколо, колите вече са били паркирани, когато са монтирани знаците, което автоматично превръща водачите в нарушители.

"Живущите какво правят или всички са "баровци" и имат хеликоптери, и второ - какво правят работещите?", попита, без да скрива гнева си, пловдивчанин.

Очаквайте и становището на община Пловдив във връзка с този казус.