ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
НОВО
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Пловдив
Анализите
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Криминални
Институции
Други
Бизнес
Агро
Почина Спаска Митрова
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:36 / 29.06.2020Коментари (263)340781
© БГНЕС
Спаска Митрова, която дълги години води битки, за да прибере детето си у дома, е починала снощи в Република Северна Македония. Борбата за родителски права изтощила до краен предел борбената жена и уви, тя била повалена от тежко заболяване, което не могла да пребори. До последния си ден Спаска е живяла заедно с дъщеричката си Сузана, която е на 14 години. Известно време Спаска живя в Банско. Митрова, която има и българско гражданство и дълги години води съдебни битки срещу бившия си съпруг както в Северна Македония, така и в Страсбург, за да вземе детето си при себе си. Проблемът ѝ достигна и бе коментиран преди време и от премиера Бойко Борисов.  

Първоначално Спаска Митрова загуби съдебния процес за родителски права над малката си дъщеричка Сузана, когато детето бе на 2 години. Съдът в Гевгели реши момиченцето да остане при бившия й съпруг – сърбинът Воислав Савич. Македонските магистрати осъдиха Митрова да плаща месечно на съпруга си по 40 евро. Министерството на външните работи (МВнР) с дълбока загриженост констатира, че на първа инстанция процесът по родителските права, който се води срещу българската гражданка Спаска Митрова в Република Македония, не е бил прозрачен, заявиха тогава от българското ведомство.

"Процесът бе проведен в условията на силно негативна обществена атмосфера, част от която бяха актове на физическо насилие, задържане за продължителен период и лишаване от възможност за свиждане на Митрова с детето й“, пишеше в позицията. "Не приемаме последователното недопускане на представител на българското посолство в Скопие при гледането на делото предвид извънредно големия обществен интерес и в двете държави“, заявиха тогава от МВнР.

Драмата с българската гражданка Спаска Митрова продължи няколко години. Тя лежа в затвора в Идризово три месеца през 2009 г. Наказанието на Митрова бе наложено по бракоразводен процес, тъй като не спазила указанието на съда да предоставя на мъжа си стая в къщата на родителите й, където той да посещава дъщеричката им Сузана.

В крайна сметка през 2011 г. Върховният апелативен съд в Македония реши окончателно, че родителските права принадлежат на Митрова и детето й бе върнато, пише strumadnes.com.


Още по темата: общо новини по темата: 1003
12.02.2025 »
25.01.2025 »
06.01.2025 »
28.12.2024 »
05.10.2024 »
29.09.2024 »
предишна страница [ 1/168 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Показва коментари на Луд шегаджия
премахни филтъра

Честит празник българи!!! Да е Светлина , вяра и любов в сърцата ни!
на 01.07.2020 г.
0
 
 
Тя е извървяла Земния си път и е изпълнила своята мисия, взела изпита си с Отличен. Естествен край и награда за един достоен и пълноценен живот, изпълнен с непоколебимост и непримиримост към неправдата, живот изпълнен с Любов и грижа за рожбата. Живот, отдаден за правдата и Любовта! Когато приключим с уроците си и вземем успешно изпита си, Бог ни отваря пътя към ново стъпало в развитието на Духа ни чрез смъртта. Жалко че приемаме смъртта като наказание, като нещо лошо и трагично, вместо да се поклоним пред успешно извървения трънлив път и да приветстваме Новия Живот! Светъл път!!
0
 
 
Рака се е отключил от натрупания стрес. Лежала в затвора защото не предоставила стая в дома на родителите си на бащата на детето. При положение че е подавала сигнали за домашно насилие. И Макадония е една Бананова република, която не прие Истанбулската конвенция
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.

Още новини от Национални новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Май 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
Концесията на стадион "Пловдив"
Абитуриентски балове 2025
Папа Лъв XIV
България в еврозоната
Бюджет на Пловдив за 2025 година
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Пловдив и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли общините "Марица" и Родопи" да се слеят в Пловдив?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 59 82 67

novini@plovdiv24.bg

гр. Пловдив, ул."Александър I" 32,
Бизнес Център Plovdiv24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Пловдивчани във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Сайтът е създаден от пловдивчани, за пловдивчани. 100% пловдивски продукт.
Статистика: