Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Откриват Детската железница на 22 септември
Автор: Екип Plovdiv24.bg 14:33 / 20.09.2007Коментари ()2291
© Plovdiv24.com
Детската железница бе възстановена по инициатива и със средствата на Община Пловдив. От тази събота децата ще могат да се возят в специалната железница, съставена от локомотив и три вагона по трасе от около 1 км, научи Plovdiv24.com.


Откриването е на 22 септември в 11.00 ч. на Начална спирка. Лентата ще прережат Кметът Чомаков и Министърът на транспорта Петър Мутафчиев. Децата от Общински детски комплекс са подготвили празнична програма.


Над 350 000 лв. осигури общината за възстановяването й. Железницата, която е била изградена през 1979 г. престава да работи през 1998 г. Преди реконструкцията трите спирки бяха в изключително лошо състояние. По тях бяха извършени странично укрепване, поставяне на дограма, врати, ел.инсталация, външна и вътрешна мазилка, хидроизолация, обясниха от общинския пресцентър.

Тунелът, както и релсовият път, се нуждаеха от пълен ремонт. Сменени са траверси, пътни знаци, стрелкови елементи, нивелация на пътя. Ремонтирана е също естакадата, чиито подпорни стени бяха цялостно укрепени. На локомотива е направен ремонт (редукторите, релетата и прекъсвачите). Цялостно възстановяване претърпяха вагоните - подменени са седалките, освежаване и осигуряване на безопасно автоматично затваряне на вратите, допълниха железопътни специалисти.

Вътрешният и външен интериор и изработен от скулптора Николай Савов. В процеса на ремонт и възстановителни дейности се включиха експерти от ДП „Транспортно строителство и възстановяване", „БДЖ"ЕАД - Локомотивно депо-Пловдив, „БДЖ"ЕАД - Пътнически и товарни превози-Пловдив.

 



Още новини от Новини от Пловдив:

https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Otkrivat-Detskata-zheleznica-na-22-septemvri-32378
Copyright © Plovdiv24.bg. Всички права запазени.