Спортните новини: Днес (15) | Вчера (18)
ТЕМА: Хандбал - подготовка и състезания

След завършване на първия етап от първенството по хандбал при жените пловдивският Академик-ПУ завърши на пето място в класирането при дебюта си в "А“ група. Шампионата продължават четирите най-добри отбора: Бяла, Етър-64, Свиленград и Сливница.

В следващия етап от първенството те ще се срещнат още веднъж по ...цялата новина

Новини по темата Общо новини по темата: 19
13:11 ч., 05.02.2024 г.
Приключиха срещите от предпоследния, девети кръг от първенствтото по хандбал при жените. Хандбалистките на Академик-ПУ (Пловдив) гостуваха на Св... цялата новина

13:32 ч., 22.01.2024 г.
След близо 20 години Пловдив отново организира проява от календара на Българската федерация по хандбал. По лично настояване на проф. Веселин Мар... цялата новина

15:36 ч., 15.01.2024 г.
Хандбалистките на Академик-ПУ (Пловдив) спечелиха с 35:27 (14:13) гостуването на "Васил Левски“ (Нови пазар). Двубоят бе от петия кръг на "А“ гр... цялата новина

11:34 ч., 20.12.2023 г.
Над 170 играчи се включиха в спортните състезания по футбол и хандбал за деца в Община Марица в навечерието на Коледните празници.

В... цялата новина

09:05 ч., 18.12.2023 г.
Основаният на 19 април 2023 г. хандбален клуб Академик-ПУ направи дебют и в турнира за Купа България. Противник на пловдивчанки бе съставът на Е... цялата новина

12:04 ч., 11.12.2023 г.
Хандбалистките на Акатемик-ПУ (Пловдив) загубиха с 24:36 (13:18) от гостуващия Етър`64 в мач от VІІ кръг на женското елитно първенство. Двубоят ... цялата новина

10:43 ч., 08.12.2023 г.
В неделя от 16 часа в залата на ПУ "Паисий Хилендарски“ на бул."България“, пловдивчанките от Академик-ПУ посрещат състава на "Етър`64“. Двубоят ... цялата новина

12:54 ч., 13.11.2023 г.
Хандбалистките на Академик-ПУ отстъпиха с 20:35 (10:18) пред доста амбициозния състав на Свиленград в залата на Пловдивския университет на бул. ... цялата новина

11:48 ч., 23.10.2023 г.
Женският състав на Академик-ПУ, който върна Пловдив в българския хандбал след почти 20-годишно отсъствие, показа доста аргументи за добър хандба... цялата новина

17:37 ч., 21.10.2023 г.
Хандбален клуб "Труд“ с президент и старши треньор Александър Богданов ще участва с 6 отбора в първенствата на зона "Тракия“. Те ще представят х... цялата новина

14:19 ч., 09.10.2023 г.
Хандбалистките на Академик - ПУ (Пловдив) дадоха сериозен отпор на носителя на националната купа Етър`64 при гостуването си във Велико Търново в... цялата новина

12:41 ч., 02.10.2023 г.
Пловдив, един от родоначалниците на хандбала в България, отново има свой представител в елитната група при жените. Учреденият на 19 април 2023 г... цялата новина

13:02 ч., 18.09.2023 г.
В 64-ото държавно първенството по хандбал за жени на България ще играе и учреденият на 19 април 2023 година клуб "Академик-ПУ“ (Пловдив). Той им... цялата новина

17:31 ч., 29.06.2023 г.
Кметът на Община "Марица“ Димитър Иванов награди с парични премии момчетата до 11 години от хандбален клуб "Труд“ и мъжкия представителен отбор ... цялата новина

12:09 ч., 16.05.2023 г.
Момчетата на Труд окупираха четвъртото място на държавните финалите по хандбал за 11-годишните. Утвърденият център на този спорт у нас се класир... цялата новина

12:03 ч., 10.05.2023 г.
Уникалният хандбален център в България - Труд, завърши много успешно сезона за състезателната 2022-2023 година. Възпитаниците на президента Алек... цялата новина

12:51 ч., 04.04.2023 г.
Повече от 150 деца участваха в празника на хандбала в село Труд. Турнирът за 10-годишните бъдещи майстори на красивата игра бе първи по рода си ... цялата новина

11:00 ч., 27.03.2023 г.
Момчетата на утвърдения ни хандбален център Труд с президент Александър Богданов, станаха победители в първенството при 11-годишните на зона "Тр... цялата новина