Спортните новини: Днес (17) | Вчера (18)
Приземяването е факт! Ботев спечели дербито на Пловдив
Автор: Стойчо Генов 20:36 / 09.08.2020Коментари (135)22334
Ботев спечели 111-ото издание на пловдивското дерби, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Жълто-черните победиха съгражданите си от Локомотив с 2:0 в мач от първия кръг на сезон 2020/2021. Двубоят се игра на базата в Коматево пред около 1200 зрители заради мерките срещу пандемията от коронавирус.

Тодор Неделев (9) и Атанас Илиев (56) вкараха за домакините.

Ботев бе по-активният отбор още от първите минути на дербито. В 6-ата минута Тодор Неделев центрира от фаул на далечна греда, където Иван Бандаловски засече с глава, но Мартин Луков спря топката пред голлинията си.

Само 3 минути по-късно жълто-черните откриха резултата. След изпълнение на тъч Атанас Илиев предостави на Тодор Неделев, който проби отляво в наказателното поле и с диагонален шут вкара покрай не заелия добра позиция вратар Луков.

Десетина минути след почивката Ботев удвои преднината си. След центриране от корнер на Тодор Неделев топката стигна до Атанас Илиев, който засече с глава в обратния ъгъл за 2:0.

Ботев - Локомотив 2:0

Голмайстор: 1:0 Тодор Неделев (9), 2:0 Атанас Илиев (56)

Ботев: Янко Георгиев, Иван Бандаловски, Виктор Генев, Станислав Работов, Мите Цикарски, Славчо Шоколаров, Мишел Еспиноса, Тодор Неделев (87- Станислав Шопов), Маркиньос, Антонио Вутов (79- Лъчезар Балтанов), Атанас Илиев (90+3- Кристиан Добрев).

ЛокомотивМартин Луков, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Милош Петрович, Парвиз Умарбаев (64- Момчил Цветанов), Петър Витанов (60- Давид Малембана), Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен (60- Николай Николаев), Лукас Салинас (68- Георги Минчев), Димитър ИлиевАнте Аралица.