Експериментален Локомотив дерайлира в Разград с мисъл за финала
Автор: Стойчо Генов 22:51 / 27.06.2020Коментари (36)8652
© Антон Узунов
Експериментален Локомотив Пловдив записа катастрофална загуба от Лудогорец с 1:6 в мач от 28-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадиона в Разград. Двубоят бе последен за черно-белите преди финала за Купата на България срещу ЦСКА-София, който е в сряда от 19,15 часа. Кенан Муслимович (66) вкара единственото попадение за пловдивчани, като това бе негов дебютен гол  с черно-белия екип.

Треньорът Бруно Акрапович бе направил цели 7 промени в титулярния си състав, а с поражението възпитаниците му останаха с актив от 50 точки на четвърто място във временното класиране.

Шампионите откриха резултата още в 40-ата секунда. След късо изпълнение на корнер последва остро центриране в наказателното поле, където Козмин Моци изпревари Лукас Масоеро и засече с глава в долния ляв ъгъл на капитана в този двубой Илко Пиргов за 1:0.

В 13-ата минута Лудогорец удвои преднината си. Това стана след бърза атака отдясно на Икоко. Последва центриране към малкия пеналт, където Вандерсон изпревари отбраната на гостите и засече с левия крак в мрежата за 2:0.

В 23-ата минута Чибота изведе с пета Вандерсон сам срещу Илко Пиргов и нападателят го прехвърли елегантно за 3:0.

В 37-ата минута Каули получи центриране отляво на Вандерсон в наказателното поле и стреля, но след рикошет в Милош Петрович топката се върна в него. Последва повторен опит и отново рикошет в Масоеро, но този път топката намери близкия ъгъл на Илко Пиргов за 4:0.

В 66-ата минута Николай Николаев се пребори за една топка пред наказателното поле на Лудогорец и подаде към Кенан Муслимович. Той отправи силен диагонален шут за 4:1.

Четвърт час преди крлая Жоржиньо от 2-3 метра засече подаване на Тауата за 5:1.

В 86-ата минута Чибота вкара красиво попадение за 6:1 с прехвърлящ удар от 12-13 метра.

Илко Пиргов, Акинсола Акиниеми (85- Петър Петров), Лукас Масоеро (46- Диниш Алмейда), Милош Петрович, Петър Витанов (60- Парвиз Умарбаев), Миховил Клапан (46- Йосип Томашевич), Момчил Цветанов, Николай Николаев, Лукас Салинас (60- Бирсент Карагарен), Доминик Малонга, Кенан Муслимович.