Спортните новини: Днес (0) | Вчера (26)
Феноменално! Марица удари най-великия тим в историята на Шампионска лига!
Автор: Стойчо Генов 20:15 / 23.01.2020Коментари (10)9782
Отборът на Марица (Пловдив) сътвори истинска сензация в европейския клубен волейбол. Възпитаничките на треньора Иван Петков постигнаха първата си победа от настоящия сезон в женската Шампионска лига. Успехът обаче не беше срещу обикновен тим, а срещу най-титулувания отбор в историята на състезанието - Динамо (Москва).

Маричанки прекършиха съперничките си с 3:1 (25:23, 18:25, 25:23, 25:17) гейма в Москва, като епичната битка в Двореца на спорта "Динамо" продължи точно 116 минути.

Жълто-сините вече са с актив от 4 точки на четвъртото място в групата, Уралочка Екатеринбург е с една точка повече, а Динамо (Москва) остана с 6 т. Лидер е френският Кан с 9 точки (3 победи и 1 загуба).

Plovdiv24.bg припомня на своите читатели, че отборът на Динамо (Москва) е 11-кратен шампион на Европа. Впечатляващата визитка на рускините включва още 5 континентални финала, 14 шампионски титли на СССР и седем на Русия, четири национални купи на СССР и 5 на Русия, както и две Суперкупи на Русия. Тимът е неизменен шампион на страната си за последните четири сезона.

За най-полезен състезател на мача (MVP) бе обявена разпределителката на Марица Лора Китипова. Огромен принос за успеха имаше и феноменалната игра в защита на Жана Тодорова.

Топреализатор на срещата стана Даря Столярова с 19 точки за Динамо. Александра Миланова бе най-резултатна за победителките с 18 точки, следвана от Кремена Каменова със 17. При официалния си дебют за Марица пък Христина Вучкова впечатли с пет точкови блокади.

С този мач Марица приключи гостуванията си в групата. До края на груповата фаза пловдивчанки имат да изиграят още два мача у дома в зала "Колодрума" - на 5 и 18 февруари от 18:30 часа, съответно срещу Кан и Уралочка.