Ботев счупи 2 каръка срещу разпадащия се Дунав
Автор: Стойчо Генов 14:54 / 06.11.2019Коментари (22)9883
Ботев (Пд) победи изпадналия във финансова криза отбор на Дунав с 2:1 като гост в мач от 15-ия кръг на Първа лига, който се игра на градския стадион в Русе. Фернандо Виана (13, 49) бе точен за "канарите", а Ахмед Ахмедов (86- дузпа) вкара за "драконите".

Това бе първа победа на жълто-черните извън Пловдив от 27 октомври миналата година насам. Освен това "канарите" най-после спряха негативната си серия от 7 поредни двубоя в шампионата без успех. Те обаче не успяха да счупят каръка в отбрана и удължиха серията от 14 поредни срещи без "суха" мрежа.

Възпитаниците на Ферарио Спасов мръднаха с едно място нагоре във временното класиране и вече са с актив от 13 точки.

Ботев откри резултата още при първия си точен удар към противниковата врата. В 13-ата минута Станислав Шопов изведе с дълъг пас Александър Тонев по левия фланг. Той напредна и центрира в пеналта, където вратарят Благой Макенджиев се размина с топката, а тя бе засечена с крак от Фернандо Виана за 0:1.

Веднага след попадението Дунав отговори с два опасни изстрела на Свилен Щерев и Стефан Христов с глава, но при първия вратарят улови, а другият излезе в аут.

Малко след началото на второто полувреме Ботев (Пд) уби интригата с втори гол в мача. Александър Тонев открадна една топка до тъчлинията и спринтира по дясното крило. Последва остро центриране към точката за изпълнение на дузпа, където Фернандо Виана засече с десния крак в близкия ъгъл на Благой Макенджиев за 0:2.

В 82-ата минута Дунав организира бърза контра по десния фланг и след центрирането Свилен Щерев отправи удар от воле, който срещна гредата зад вратаря на Ботев Янко Георгиев.

Три минути по-късно Кавалканте се откъсна сам срещу вратаря на Ботев и бе съборен от Джонатан Перейра. Валентин Железов вдигна директен червен картон за бразилеца и отсъди дузпа, въпреки че от повторенията се видя, че нарушението всъщност започва извън наказателното поле. Зад топката застана Ахмед Ахмедов, който намали на 1:2.

Дунав: Благой Макенджиев, Александър Исаевски, Михаил Милчев, Мартин Ковачев, Любен Николов, Мaртин Костадинов, Ивайло ЛазаровДиян Димов, Свилен Щерев, Ахмед Ахмедов, Стефан Христов.

Ботев (Пд): Янко ГеоргиевФилип ФилиповКристиан ДимитровДимитър Пиргов, Лазар Марин, Джонатан Перейра, Радослав ТерзиевАлександър Тонев, Станислав Шопов (57- Антонио Вутов), Тодор Неделев (88- Костадин Ничев), Фернандо Виана (79- Марко Перван).