Ботев нямаше сили да се опъне на Лудогорец
Автор: Стойчо Генов 19:48 / 21.05.2019Коментари (24)7776
Ботев (Пд) загуби от Лудогорец с 0:2 в мач от предпоследния кръг в Първа лига, който се игра на базата в Коматево, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Клаудиу Кешеру (35) и Якуб Швиерчок (45) се разписаха за гостите. Успехът обаче не бе достатъчен на разградчани да си осигурят титлата още сега, тъй като ЦСКА-София победи Левски с 2:0 и запази разликата от 1 точка между двата отбора.

Двубоят бе последен за "канарчетата" пред тяхна публика. В следващия кръг на 24 май жълто-черните гостуват на ЦСКА-София.

В 29-ата минута бившият капитан на Локо (Пд) Димо Бакалов бе фаулира от Кристиан Димитров в наказателното поле и главният съдия Ивайло Стоянов - Сватбата отсъди дузпа. Даниел Кайзер обаче спаси изстрела от бялата точка на Моци и запази нулевото равенство.

Точно 6 минути по-късно Лудогорец откри резултата. Това стана след грешка на Радослав Апостолов - Щайгата при изнасянето на топката. Той не успя да намери Тодор Неделев, след което Швиерчок подаде към Кешеру и той с плътен удар по земята я прати в мрежата за 0:1.

В самия край на полувремето гостите удвоиха преднината си. След двойно подаване с Димо Бакалов Антон Недялков напредна по левия фланг и центрира към Якуб Швиерчок, който засече с крак под напречната греда за 0:2.

Даниел Кайзер, Лазар МаринФилип Филипов, Кристиан Димитров, Костадин НичевЛъчезар Балтанов (77- Феребори Доре), Радослав Апостолов (46- Кристиан Добрев), Васил ШоповТодор НеделевАнтонио ВутовАлександър Тонев (46- Джонатан Перейра).