Смешна дузпа и още по-смешен червен картон при загуба на Локо от Дунав
Автор: Стойчо Генов 19:19 / 19.04.2019Коментари (5)7516
Локомотив Пловдив загуби от Дунав с 0:2 в мач от 30-ия кръг на Първа лига, който се игра на градския стадион в Русе. Драгоуш Фирцулеску (2-дузпа, 40) вкара за домакините, а гостите записаха абсолютен рекорд с най-бързия червен картон в лигата още в 80-ата секунда.

Официален дебют в родния елит направиха трима юноши на пловдивчани - Илиян Томов, Желязко Калинов и Мартин Паскалев.

Въпреки поражението "смърфовете" остават лидери в класирането на Група Б от втората осмица с 37 точки. Дунав пък изпревари Септември и е трети с 28 т.

Двубоят започва изключително интересно, тъй като още в 80-ата секунда съдията Георги Давидов отсъди много смешна дузпа за Дунав и изгони с още по-смешен  червен картон защитника на Локо Лукас Масоеро. Аржентинецът опита да изчисти една топка, но се получи рикошет, след което от инерцията имаше леко съприкосновение между него и Светослав Ковачев. На всичко отгоре топката така или иначе отиваше в излезлия вратар Илко Пиргов, за да се коментира, че бранителят е предотвратил сигурен гол, спирайки Ковачев. Драгош Фирцулеску изпълни точно от бялата точка за 1:0.

Пет минути преди почивката Дунав удвои преднината си. Светослав Ковачев изведе Исмаил Иса, който продължи топката с пас към Драгош Фирцулеску. Румънецът се озова сам срещу Илко Пиргов и с шут с левия крак би покрай него за 2:0.

В 59-ата минута след центриране от фаул Никола Марич засече топката с крак, след което тя се отби от напречната греда.

Малко след това Бирсент Карагарен бе изведен по десния фланг в чиста позиция, но след диагоналния му удар топката докосна играч на домакините и излезе на сантиметри покрай гредата в корнер.

Дунав: Благой МакенджиевГеорги ДинковМартин Ковачев, Петър Патев, Божидар ВасевДиян Димов (81- Христо Попадийн), Свилен Щерев, Самуел Инкоом, Драгош Фирцулеску (65- Мартин Станкев), Светослав Ковачев, Исмаил Иса (68- Ахмед Ахмедов).

Локо (Пд): Илко ПирговАсен Георгиев, Лукас Масоеро, Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен, Никола Марич (85- Илиян Томов), Уирис Густаво, Парвиз Умарбаев, Елитон Жуниор, Октай Юсеин (60- Желязко Калинов), Ален Ожболт (81- Мартин Паскалев).