Мечтите продължават! Локо на полуфинал за Купата след драма с 20 дузпи
Автор: Стойчо Генов 21:17 / 02.04.2019Коментари (20)13105
© ПФК Локо Пд
Локомотив Пловдив се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България. Това стана факт, след като черно-белите победиха Етър с 8:7 след изпълнения на дузпи в четвъртфинален сблъсък, който се игра на стадион "Ивайло" във Велико Търново. Редовните 90 минути и двете продължения завършиха 1:1, като Иван Стоянов (72-дузпа) бе точен за "болярите", а капитанът Димитър Илиев (81) вкара за пловдивчани.

При дузпите двата отбора трябваше да изпълняват общо 20 пъти, докато се стигне до развръзката. Елитон, Асен Георгиев и Везалов пропуснаха, но всички останали (без вратаря Илко Пиргов) бяха безпогрешни от бялата точка. При първите 5 дузпи Етър даже имаше два мачбола, но не успя да отбележи и руската рулетка продължи.

В крайна сметка за Локо вкараха Димитър Илиев, Бирсент Карагарен, Ален Ожболт, Момчил Цветанов, Абделхаким Буна, Милош Петрович и Стивън Езе.

Иначе "болярите" стигнаха до чиста голова ситуация още в 7-ата минута, когато след центриране отляво топката стигна до Румен Руменов, който стреля от движение, но над напречната греда.

Впоследствие домакините направиха две принудителни смени след контузии на Мане и Даниел Младенов, който бе изритан неволно в лицето от Игор Банович и напусна със счупен нос.

В средата на първата част Локо направи прилична контра, при която Анте Аралица се озова сам срещу вратаря на Етър, но не успя да отправи удар и топката излезе в аут. Две бързи атаки на черно-белите пък бяха спрени с много тънки засади.

В 55-ата минута "смърфовете" отправиха първия си точен удар към вратата на Христо Иванов. Това стана след изпълнение на фаул от Димитър Илиев, който прехвърли стената, но право в ръцете на Иванов.

Три минути след това Буна позволи на топката да го прескочи, а Батрович овладя технично и остана сам срещу Илко Пиргов. Последва силен шут от малък ъгъл, но топката се отклони от главата на вратаря и излезе в корнер.

В 69-ата минута Иван Стоянов изпълни изненадващо фаул и вместо да центрира, опита директен удар, при който топката рикошира в гредата.

Така се стигна до 72-ата минута, когато Етър получи дузпа. Милош Петрович неразумно хвана през кръста Милчо Ангелов в наказателното поле и реферът Ивайло Стоянов - Сватбата посочи бялата точка. Зад топката застана Иван Стоянов, който вкара със силен шут, въпреки че Илко Пиргов усети ъгъла - 1:0.

Локо изравни резултата в 81-ата минута. Ален Ожболт центрира към Анте Аралица, но топката бе висока и стигна до Момчил Цветанов. Той опита удар с левия крак, но се получи извеждащ пас към Димитър Илиев и капитанът вкара с крак от 5-6 метра за 1:1.

Илко Пиргов, Абделхаким Буна, Димитър Везалов, Стивън Езе, Милош Петрович, Момчил Цветанов, Игор Банович, Един Бахтич (75- Ален Ожболт), Янко Ангелов (75- Елитон Жуниор), Димитър Илиев, Анте Аралица (101- Бирсент Карагарен).