Пловдивски национал със сребро от първенството на Аржентина

10:50 / 09.04.2018
3388
Националът Розалин Пенчев не успя да спечели шампионската титла на Аржентина.

Пенчев и неговият тим Персонал (Боливар) загубиха от UPCN (Сан Хуан) с 0:3 (19:25, 19:25, 14:25) гейма като гости в мач №4 от финалния плейоф.

По този начин UPCN спечели серията с 3-1 победи. Това бе четвърта поредна и общо 6-а финална битка между двата отбора, като резултатът е 4-2 титли в полза на UPCN.

Розалин Пенчев изигра пореден силен мач стана най-резултатен волейболист на Персонал. 23-годишният възпитаник на школата на Виктория Волей (Пловдив) завърши двубоя с 13 точки (3 блока, 1 ас, 47% ефективност в атака, 62% позитивно и 50% перфектно посрещане).

Най-резултатен играч в срещата пък стана полякът Збигнев Бартман за новите шампиони, приключил със 17 точки.