За кой ли път! "Златният" жокер Стивън Петков влезе, вкара и донесе победа за Ботев!
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:19 / 06.04.2018Коментари (72)19349
Ботев победи Левски с 1:0 в мач с 3 греди и един червен картон от 28-ия кръг на Първа лига, който се игра на базата в Коматево, предаде репортер на Plovdiv24.bg. "Златният" жокер на "канарите" Стивън Петков (79) отново вкара гол и донесе победата за своя тим, влизайки като резерва. Освен това домакините играха близо 50 минути с човек по-малко заради изгонването на Димитър Пиргов.

Така Ботев има вече актив от 45 точки, но запази 5-ото си място в класирането, на 3 от Берое и на 5 точки от Левски.

Още в 7-ата минута Тодор Неделев изреде отлично Жоао Пауло по дясното крило. Бразилецът надбяга Иван Горанов и от малък ъгъл отправи мощен шут в гредата.

20 минути по-късно греда удариха и сините. След центриране на Цветкович отдясно, Габриел Обертан стреля от въздуха, топката тупна коварно, след което се отби от напречната греда.

В 41-ата минута "канарите" останаха с човек по-малко. Димитър Пиргов задържа с ръце откъсващия се Габриел Обертан и получи директен червен картон.

Секунди преди почивката късметът отново избяга от жълто-черните, които удариха втора греда. този път Тодор Неделев опита нещо средно между центриране и удар, при който топката разтресе страничния стълб.

През второто полувреме Ботев натисна съперника си и отправи няколко опасни удара. В 67-ата минута след самоотвержена игра Жоао Пауло се пребори за една много трудна топка и успя да стреля, като вратарят Митрев изби със сетни сили.

Четвърт час преди края Серджиу Буш направи невероятен пропуск за Левски. Паулиньо проби отдясно и центрира към малкото наказателно поле на домакините. Там румънецът засече с крак, но от 2 метра пред опразнената мрежа шутира в аут.

Така се стигна до 79-ата минута, когато Ботев откри резултата. Тодор Неделев центрира с левия крак към малкия пеналт, където Стивън петков се измъкна от опеката на Давид Яблонски и засече с глава в мрежата за 1:0. Това бе гол №9 за Стивън Петков през настоящия сезон, като всичките си попадения той отбеляза, влизайки като резерва.

Даниел Кайзер, Филип ФилиповРадослав ТерзиевДимитър ПирговЛазар МаринСеркан Юсеин (76- Стивън Петков), Лъчезар Балтанов,  Дуде Ндонгала (46- Пламен Димов), Тодор НеделевДиого Кампос (58- Фелипе Бризола), Жоао Пауло.