Пловдивски национал с 15 точки в 130-минутна драма за титлата в Аржентина

12:49 / 30.03.2018
4012
Националът Розалин Пенчев и неговият Персонал Боливар загубиха драматично първия финал за шампионската титла в аржентинското волейболно първенство.

Настоящият шампион отстъпи с 2:3 (25:23, 25:22, 23:25, 21:25, 13:15) гейма като домакин на УПСН Сан Хуан, въпреки че имаше преднина от 2 гейма. Така УПСН поведе с 1-0 победи в серията, в която се играе до 3 успеха.

Розалин Пенчев, който е юноша на Виктория Волей (Пд), беше титуляр за Персонал и стана втори по резултатност за домакините и трети от всички волейболисти на терена. Пловдивчанинът завърши с 15 точки (1 блок, 42% ефективност в атака). Най-резултатен в мача, продължил 130 минути, бе полякът Збигнев Бартман от гостите с 32 точки, а с 31 завърши Тео Лопес от Персонал.

За победителите полякът Збигнев Бартман се отличи с 32 точки в срещата, играна пред над две хиляди човека и продължила 130 минути.

Вторият двубой от финалния плейоф е на 31 март. Персонал стана шампион в Аржентина през миналия сезон, докато УПСН беше на първо място между 2011 и 2016 година.