15-годишен заби победна точка за Виктория Волей в плейоф от Висшата лига

19:12 / 18.03.2018
4399
Виктория Волей (Пловдив) победи Звездец (Горна Малина) във втория мач от четвъртфиналния плейоф на Висшата лига.

"Викторианците“ се наложиха над своя съперник с 3:0 (25:14, 25:21, 25:17) гейма пред пълната зала в СУ "Цар Симеон Велики“ в Пловдив. Двубоят приключи точно за един час.

Така резултатът в серията вече е 1-1 победи и изходът ще се решава в трети мач. Той е на 20 март от 18,00 часа в Горна Малина.

Капитанът Иван Стоичков поведе отбора към успеха, след като почти се възстанови от контузията в глезена, която получи непосредствено преди първия двубой. Към края на срещата треньорът на Виктория Волей Атанас Митрев пусна в игра 15-годишния Владимир Гърков. Младокът имаше честта да затвори мача, отбелязвайки победната 25-а точка в третия гейм.

Сред зрителите в залата беше ръководството на ВК Марица, в лицето на президента Илия Динков и мениджъра Борис Халачев.