Виктория Волей загуби първия плейоф, треньорът доволен от играта

21:54 / 16.03.2018
3885
Виктория Волей (Пловдив) загуби от Звездец (Горна Малина) в първия четвъртфинален плейоф от Висшата лига.

Пловдивчани отстъпиха драматично в залата на своя съперник с 2:3 (25:23, 18:25, 25:21, 21:25, 13:15) гейма, въпреки че на два пъти повеждаха в резултата. Така Звездец поведе с 1-0 победи в серията, а вторият двубой е в неделя (18 март) от 16 часа в залата на СУ “Цар Симеон Велики“ в Пловдив. Играе се до два успеха от 3 мача.

Капитанът на Виктория Волей Иван Стоичков не започна като титуляр, тъй като на последната тренировка в Пловдив изкълчи глезен. Въпреки това той превъзмогна болката и влизаше на смяна.

"Естествено, че загубата е разочароваща като резултат, но аз съм доволен от играта, която момчетата показаха. Точно такива мачове са полезни за тях. Тази игра ни дава надежда за краен успех в серията“, заяви за официалния сайт на клуба треньорът на Виктория Волей Атанас Митрев.