Пловдивски национал "изби рибата" при драматична победа в плейофите в Аржентина

11:11 / 09.03.2018
4203
Националът Розалин Пенчев се отличи със страхотна игра при драматична победа на неговия тим Персонал (Боливар) в плейофите от аржентинското волейболно първенство.

Шампионите победиха Монтерос Волей с 3:2 (21:25, 25:23, 19:25, 25:20, 15:13) гейма като гости в изключително драматичен трети четвъртфинален двубой. Така резултатът в серията вече е 2-1 победи за Персонал, като се играе до 3 успеха.

Розалин Пенчев, който тръгна в големия волейбол от школата на Виктория Волей (Пловдив), бе титуляр и в 5-те гейма. Посрещачът стана най-резултатният волейболист на терена, записвайки 27 точки (4 аса, 1 блок, 52% ефективност в атака и 83% позитивно посрещане).