Вратарски грешки доведоха до загуба на Ботев от Лудогорец
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:24 / 27.02.2018Коментари (51)13656
Ботев загуби от Лудогорец с 1:3 в мач от 22-ия кръг на Първа лига, който се игра в Коматево, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Диого Кампос (31) вкара единственото попадение за домакините, а Клаудиу Кешеру (5), Върджил Мисиджан (29) и Абел Анисе (45+1) бяха точни за шампионите.

И при трите попадения за Лудогорец определена вина носи вратарят Иван Чворович, който не се намеси по най-убедителния начин.

Това бе втора поредна загуба за "канарчетата" след подновяването на пролетния дял. Възпитаниците на треньора Николай Киров останаха с актив от 32 точки на 5-ото място във временното класиране.

Още в 5-ата минута Лудогорец поведе в резултата при при първата си сериозна опасност. След атака отдясно топката бе центрирана в малкия пеналт, където Кешеру я пусна през крачола на гледащия отблизо Иван Чворович за 0:1.

В 29-ата минута гостите удвоиха преднината си с гол на Мисиджан. Нападателят получи една топка и я изстреля от 23 метра, насочвайки я в горния ляв ъгъл на излезлия напред Чворович - 0:2.

Само две минути по-късно "канарчетата" се върнаха в мача с попадение на Диого Кампос - негово първо в официален двубой. Бразилецът засече с глава центриране отдясно на първа греда за 1:2.

В добавеното време на първата част груба грешка на Иван Чворович позволи на Лудогорец да поведе с 1:3. Вратарят изпусна топката при безобидно центриране и я предостави на Абел Анисе, който с лекота я насочи към опразнената врата.

В 55-ата минута Вандерсон разтресе отблизо напречната греда, а после при добавката Абел Анисе не уцели вратата на Ботев.

До края на мача Лудогорец продължи да диктува ситуациите, но нов гол в една от двете врати не падна.

Иван Чворович, Филип Филипов, Пламен Димов, Радослав Терзиев, Йордан Минев (57- Лазар Марин), Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Густаво Афонсо (54- Стивън Петков), Диого Кампос, Дуде Ндонгала (46- Фелипе Бризола).