Ботев с реми срещу Берое, Камбуров задмина Чико
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:22 / 28.11.2017Коментари (55)13205
Ботев и Берое завършиха 1:1 в мач от 18-ия кръг на Първа лига, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Капитанът Лъчезар Балтанов (35) вкара за жълто-черните, а легендата на Локомотив Пловдив Мартин Камбуров (83) разочарова феновете в Коматево с изравнително попадение. Така Императора има вече 195 гола в родния елит и задмина легендата на "канарите" Динко Дерменджиев - Чико, който е със 184.

Втори във вечната ранглиста пък е Наско Сираков със 196 гола.

В Битката за Тракия друг гол на Лъчезар Балтанов с глава бе отменен, тъй като съдията Стефан Апостолов прецени, че има нарушение срещу вратаря на гостите, а бившият "смърф" Мартин Райнов пък изпусна дузпа за старозагорци в 25-ата минута.

Това бе 4-о поредно равенство 1:1 за Ботев в Първа лига.

В 25-ата минута Негрут се освободи добре и намери Педро. Той финтира Цветомир Панов, а бранителят игра с ръка. Съдията отсъди дузпа за Берое. Мартин Райнов застана зад топката, но Иван Чворович отрази удара на капитана.

Домакините откриха резултата в 35-ата минута. След опасно центриране на Тодор Неделев от фаул Перниш изби, но Лъчезар Балтанов стигна първи до топката и я прати в мрежата от непосредствена близост за 1:0.

В 63-та минута Балтанов отне топката и изведе Виана зад отбраната. Нападателят бе сам срещу Перниш, но стража отрази удара от близка дистанция.

В следващата минута Ндонгала завърши бърза контра атака за домакините, но отново перниш спаси своята мрежа и изби в корнер. Марин засече центрираната топка, но Перниш улови.

"Берое" изравни в 82-та минута. Цонев центрира топката в пеналта, където Мартин Камбуров засече топката с глава от близка дистанция и я прати в мрежата за 195-тия си гол в елита - 1:1.

Две минути след това при едно центриране в малкото наказателно поле Лъчезар Балтанов засече с глава в мрежата. Съдията Стефан Апостолов обаче отмени гола и отсъди фаул на Стивън Петков срещу вратаря, което пък бе доста дискусионна ситуация.

"Ботев": 99. Иван Чворович, 2. Цветомир Панов, 70. Пламен Димов, 23. Йордан Минев, 24. Лазар Марин, 14. ЯЯ Меледже, 17. Лъчезар Балтанов (к), 8. Тодор Неделев, 29. Дуде Н'Донгала (73′ - 10. Серкан Юсеин), 93. Густаво Афонсо (89′- 11. Тони Тасев), 9. Фернандо Виана (69′ - 20. Стивън Петков);

"Берое": 12. Душан Перниш, 3. Милен Желев, 4. Кохей Като, 5. Павел Виданов (46′ - 6. Иван Иванов), 7. Мартин Райнов (к), 8. Карлос Охене, 20. Матеус Леони, 21. Серджиу Негрут (75′- 10. Борислав Цонев), 26. Камен Хаджиев, 71. Антон Карачанаков (54′ - 9. Мартин Камбуров), 77. Педро Еуженио;