Ботев падна от Пирин пред празните трибуни в Коматево
Автор: Екип Plovdiv24.bg 22:18 / 16.07.2017Коментари (51)9811
Ботев (Пд) загуби от Пирин с 0:1 в двубой от първия кръг на новото първенство, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Мачът се игра пред празните трибуни на базата в Коматево заради наказание на жълто-черните от финала за Купата на България срещу Лудогорец.

Срещата бе генерална репетиция за "канарчетата" преди реванша срещу израелския Бейтар в четвъртък от турнира Лига Европа.

Двата тима не показаха особено качествен футбол и чистите положенията бяха рядкост. Гостите сякаш бяха по-близо до отбелязване на гол още в 10-ата минута. Тогава Станислав Костов се озова в чиста позиция, но ударът му бе спасен от Иван Чворович. Последва добавка на Даниел Младенов, който от непосрледствена близост не успя да уцели опразнената врата.

Първата добра ситуация за Ботев пък бе чак в 34-ата минута. Алваро Юлиано опита силен удар от около 35 метра, но Благой Макенджиев успя да избие в корнер.

В 57-ата минута другият бразилец при "канарчетата" - Фелипе Бризола, пробва да изненада вратаря на Пирин с шут от границата на наказателното поле, но Макенджиев улови.

Две минути след това Тодор Неделев опита да го прехвърли стража на благоевградчани, но не уцели вратата.

В 68-ата минута бе най-спорното положение в мача и гостите имаха сериозни претенции към съдията. Станислав Костов бе съборен в наказателното поле от Алваро Юлиано, но не последва сигнал на рефера Никола Попов. Това изнерви треньора Милен Радуканов, който навлезе в терена и започна да ръкомаха. За това свое деяние Радуканов бе изгонен на трибуните.

Така се стигна до 79-ата минута, когато Пирин откри резултата. Това стана след удар на Димитър Благов от 10-ина метра, който получи извеждащ пас от Тодор Траянов. Атаката отдясно пък тръгна от Даниел Младенов.

Ботев: Иван Чворович, Йордан Минев, Пламен Димов, Виктор Генев, Цветомир Панов, Тони Тасев (65- Крум Стоянов), Алваро Юлиано (73- Меледже), Фелипе Бризола, Тодор Неделев, Серкан Юсеин (81- Кристиан Добрев), Омар Косоко.

Пирин: Благой Макенджиев, Юлиян Попев, Румен Сандев, Стилян Николов, Александър Башлиев, Тодор Траянов, Димитър Благов (90+1- Кирил Грозданов), Антон Костадинов, Даниел Младенов (90+3- Методи Стефанов), Тодор Паланков, Станислав Костов.