Нелепа грешка отне радостта на Локо срещу ЦСКА
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:49 / 18.03.2017Коментари (21)9836
Локомотив Пловдив и ЦСКА завършиха 1:1 в дербито от 25-ия кръг на Първа лига, което се игра на Лаута, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Дани Кики (13) отново прониза вратата на "армейците", както беше и в първия мач между двата тима през настоящия сезон. Кирил Десподов (80) вкара за гостите след грешка на вратаря Ясин Ел Харуби.

По този начин Локо запази 4-ото си място във временното класиране, но вече е с актив от 39 точки.

Мачът започна страхотно за черно-белите, които откриха резултата, без да влязат дори веднъж в наказателното поле на гостите. Веселин Марчев проби по десния фланг, след което подаде към Дани Кики пред дъгата. Там халфът овладя и с прецизен шут прати топката в долния десен ъгъл на Георги Китанов за 1:0.

Пет минути по-късно силен шут на Рубен Пинто от дистанция едва не доведе до изравняване. Харуби се подхлъзна, точно когато улавяше топката, но все пак не допусна изненада.

В края на първото полувреме Руи Педро също бе много близо до изравняване на резултата. Павел Виданов сбърка фатално отдясно и подари топката на Десподов, който напредна и подаде към Педро. Шутът му от 13-14 метра обаче излезе в аут.

Пет минути след почивката Локо можеше да реши мача с втори гол. Веселин Марчев с прекрасен пас иззведе Дани Кики сам срещу вратаря. Точно, когато се канеше да шутира от точката на дузпата, притичалият Стойчо Атанасов изби с шпагат в корнер.

Така се стигна до 80-ата минута, когато ЦСКА вкара за 1:1. Това стана след нелепа грешка на Ел Харуби. Вратарят на Локо тръгна да излиза и да пресреща дълъг пас към Кирил Десподов. Играчът на "армейците" обаче елементарно го преодоля и вкара на празна врата.