Локо наказа Верея с късен гол на Таджикския Меси
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:22 / 20.02.2017Коментари (13)7378
Локомотив Пловдив победи Верея с 1:0 в мач от 20-ия кръг на Първа лига, който се игра на "Трейс Арена" в Стара Загора. Черно-белите бяха подкрепяни от над 300 свои привърженици по трибуните.

Единственото попадение падна в 93-ата минута и бе дело на Парвиз Умарбаев след блестяща асистенция на Мартин Камбуров. Капитанът се пребори за една топка и почти от тъчлинията я центрира в наказателното поле. Там Таджикският Меси я засече с глава в мрежата за 0:1.

По този начин "смърфовете" имат вече актив от 33 точки, като изскочиха на 4-о място във временното класиране.

Двубоят стартира лошо за пловдивчани, тъй като още на загрявката се контузи Кирил Котев. Това принуди Едуард Ераносян да прави промени в движение и като титуляр започна Димитър Везалов.

Първото чисто положение в срещата бе пред вратата на Верея в 22-ата минута. Дани Кики изведе Веселин Марчев по левия фланг. Последва моментален шут на нападателя, но топката премина далеч от гредата в аут.

В 29-ата минута след центриране от корнер Зафиров отправи удар към вратата на Локо, но на метър пред голлинията топката бе изчистена с крак от Иван Горанов.

Три минути по-късно Мартин Камбуров бе изведен сам срещу Иван Караджов, но съдията вдигна засада, а след това показа и жълт картон на капитана за опасна игра. От телевизионните повторения обаче се видя, че Камбуров не е в засада.

В 40-ата минута Локо пропусна идеална възможност за откриване на резултата. Това стана след отлична атака, завършила с триходова комбинация. Димо Бакалов от границата на малкия пеналт върна на дузпата към Веселин Марчев. Той пък също върна още по-назад към връхлитащия Дани Кики. Халфът отправи бомбен шут с десния крак, но топката срещна напречната греда.

В 61-ата минута Елиаш засече с глава центриране от границата на наказателното поле и прати топката в мрежата. Попадението обаче правилно бе отменено, тъй като футболистът на Верея бе половин метър в засада.

Малко след това Дани Кики центрира от корнер в пеналта, където Димитър Везалов засече с глава, но над гредата в аут.

Десет минути преди края Умарбаев изведе Димо Бакалов в удобна позиция. Нападателят отправи шут с левия крак, но за пореден път неточно и топката излезе в аут.