Ботев удари Локо (ГО) с гол на новата си бразилска перла
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:20 / 18.02.2017Коментари (18)10178
Фернандо Виана вкара единствения гол за Ботев в Горна Оряховица
Ботев (Пд) победи Локо (ГО) с 1:0 в мач от 20-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадиона в Горна Оряховица. Единственото попадение бе дело на новото бразилско попълнение на "канарчетата" Фернандо Виана още в 9-ата минута.

Успехът доближи жълто-черните до първата 6-ца във временното класиране. Пловдивчани имат вече актив от 27 точки, само една по-малко от 6-ия Дунав.

Двубоят започна с две интересни атаки в 9-ата минута. Първо дълъг пас изведе таранът на домакините Муса сам срещу Иван Чворович, но нападателят се забави и вратарят на Ботев улови топката.

При създалата се контраатака Тодор Неделев изведе по прекрасен начин Омар Косоко, който навлезе в наказателното поле на Локомотив. Нападателят си поведе дълго топката, което заблуди защитата и вратаря на домакините, а топката попадна у Фернандо Виана, който на празна врата я вкара за 0:1.

Десет минути по-късно след красиво заучено положение Виктор Генев се озова на чиста позиция, но пропусна да се разпише от близка дистанция.

В 27-ата минута Фернандо Виана се измъкна в наказателното поле, където падна, но съдията прецени, че няма дузпа.

В 38-ата минута бе най-чистото положение за "железничарите". След центриране от фаул Муса засече с глава. Иван Чворович изби с ръка, а топката рикошира в гредата и излезе в корнер.

В 58-ата минута Ботев бе много близо до удвояване на резултата. Тодор Неделев изпълни пряк свободен удар, при който топката нацели страничната греда.

Няколко минути по-късно се стигна до доста комична ситуация пред вратата на Локомотив. Вратарят Калин Банков излезе напред, за да изчисти една топка, но се подхлъзна. След това той спринтира към наказателното поле, където улови кълбото пред погледа на Фернандо Виана.

До края на двубоя нямаше опасни ситуации, като веднъж се наложи Иван Чворович да отразява точен удар на влезлия като резерва Любомир Генчев, който е син на бившия ни национал Бончо Генчев.