Без изгонените май е по-добре! Ботев показа, че може да играе
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:24 / 15.12.2016Коментари (12)10170
Омар Косоко вкара втория гол за Ботев
Ботев победи Пирин с 3:2 в последния си мач за 2016 година, който се игра пред доста малко публика в Коматево, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Тодор Неделев (21-дузпа), Омар Косоко (28) и Жоао Пауло (62) се разписаха за "канарчетата", а Станислав Костов (25, 90+2) вкара почетното попадение за "орлетата".

Успехът изкачи жълто-черните на 7-о място във временното класиране с 24 точки. Благоевградчани пък останаха с 19 точки на 11-а позиция.

Тимът на Ботев показа, че може да играе приличен футбол, коренно различен от този срещу Нефтохимик в предишния кръг. По никакъв начин не се отрази отсъствието на досегашните титуляри Стенио и Иван Стоянов, които бяха отстранени от отбора заедно с резервите Милен Кикарин и Даниел Кутев.

Николай Киров заложи в титулярния състав на 18-годишния Милко Георгиев. В центъра на защитата друг младок - Кристиан Димитров, си партнираше с опитния в сравнение с него Радослав Терзиев.

До 5-ата минута двата отбора имаха по едно опасно статично положение. Първо Серкан Юсеин и Крум Стоянов разиграха заучено положение, но ударът на левия защитник профуча над напречната греда.

Малко по-късно пред отсрещната врата Румен Сандев не очакваше топката да стигне до него и я предостави лесно на Георги Георгиев.

В 21-ата минута Тодор Неделев изведе жълто-черните напред след точно изпълнение на дузпа, отсъдена за фаул срещу Жоао Пауло в наказателното поле.

Четири минути по-късно гостите върнаха равенството с попадение на Станислав Костов. Бившето "канарче" се разписа след неумела намеса на Меледже Омнибес и с нисък шут в долния десен ъгъл направи 1:1.

Ботев реагира бързо и 180 секунди след изравнителния гол домакините отново дръпнаха в резултата. Омар Косоко и Жоао Пауло елиминираха защитата на гостите с майсторско двойно подаване, при което бразилецът изведе с пета французина и той прати топката в мрежата за 2:1.

В самия край на първата част Радослав Терзиев игра с ръка в наказателното поле, но въпреки огромните протести на "орлетата", съдията Георги Давидов не се престраши да отсъди дузпа.

В 58-ата минута Жоао Пауло увеличи аванса на "канарчетата" с 12-ия си гол в шампионата. Кариоката завърши с кинжален шут с левия крак подаване на Крум Стоянов за 3:1.

Малко по-късно резултатът можеше да набъбне още, след като Цветомир Панов измъкна от защитата и очи в очи с Красимир Костов стреля в тялото на вратаря, докато на чиста позиция подаване очакваха Милко Георгиев и Жоао Пауло.

В последните секунди на мача Пирин направи загубата си почетна, след като отново Станислав Костов вкара топката в мрежата с последния удар в двубоя за крайното 3:2.

Ботев: Георги Георгиев, Цветомир Панов, Кристиан Димитров, Радослав Терзиев, Крум Стоянов, Серкан Юсеин (80- Иван Кирев), Меледже Омнебес, Тодор Неделев (89- Кристиан Добрев), Омар Косоко (72- Наско Милев), Жоао Пауло, Mилко Георгиев.

Пирин: Красимир Костов, Кристиян Кощрна, Румен Сандев, Стилиян Николов, Тодор Траянов (46- Димитър Благов), Орлин Старокин, Юлиян Попев (75- Антон Костадинов), Костадин Ничев, Даниел Младенов, Тони Тасев (54- Кирил Грозданов), Станислав Костов.