Голово шоу на Лаута! Локо наказа Пирин с 4:2 след рецитал на Камбуров
Автор: Екип Plovdiv24.bg 22:08 / 01.04.2016Коментари (24)7279
Локо (Пд) изигра най-резултатния си двубой от началото на сезона и удари Пирин с 4:2 в истинско голово шоу на Лаута, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Хеттрик за черно-белите записа Мартин Камбуров (19, 45-дузпа, 58), а четвъртото попадение бе дело на Дани Кики (53).

За гостите от Пирин два пъти точен бе Мартин Тошев (27, 83-дузпа).

С победата Локо продължи успешната си серия и вече 4 мача поред не познава вкуса на загубата. "Смърфовете" имат в актива си 28 точки, колкото Ботев и Черно море.

Локо поведе в резултата при първата си по-сериозна атака. Гъргоров центрира от левия фланг в наказателното поле, където Камбуров бе оставен непокрит и хладнокръвно насочи топката в мрежата за 1:0 в 19-ата минута.

"Орлетата" се върнаха в мача в 27-ата минута, когато Мартин Тошев засече с глава центриране от крилото и направи безпомощен вратаря Харуби - 1:1.

В самия край на полувремето Димитър Велковски нахлу в пеналта и бе съборен от Янко Сандански. Съдията отсъди дузпа, а Камбуров бе точен от бялата точка за 2:1.

Домакините тотално убиха интригата в 53-ата минута, когато Дани Кики вкара изключително красив гол за 3:1. Халфът пое една рикоширала топка, напредна няколко метра и изстреля бомба с левия крак към долния десен ъгъл на вратаря Костов.

Пет минути по-късно падна още едно брилянтно попадение. Този път Кики центрира около дузпата, където Камбуров засече с крак от въздуха в мрежата, оформяйки своя хеттрик.

В 86-ата минута Мартин Тошев вкара от дузпа за окончателното 4:2. Нарушението бе отсъдено за игра с ръка на Пламен Крумов.

Локо (Пд): Ел Харуби, Пламен Крумов, Кирил Котев, Иван Иванов, Крум Стоянов, Стефан Велев, Мартин Райнов, Емил Гъргоров (71- Бирсент Карагарен), Мартин Камбуров (к), Дани Кики (86- Веселин Марчев), Димитър Велковски (66- Пауло Серджо).

Пирин: Красимир Костов, Александър Башлиев, Александър Дюлгеров, Румен Сандев, Стилиян Николов, Янко Сандански (46- Даниел Генов), Костадин Дяков, Антон Костадинов, Даниел Младенов (68- Димитър Благов), Тони Тасев (63- Маркиньос), Мартин Тошев.