Спортните новини: Днес (16) | Вчера (18)
Ботев измъкна победата в дербито срещу Локо с гол на Балтанов
Автор: Екип Plovdiv24.bg 14:53 / 20.02.2016Коментари (189)53933
Ботев записа първа победа за сезона в пловдивското дерби. "Канарчетата" триумфираха с 1:0 над градския съперник Локомотив пред пълните трибуни в Коматево.

Двубоят от трибуните изгледаха новите собственици на Ботев Румен Чандъров и Георги Самуилов, както босът на Локомотив Христо Крушарски в компанията на Димитър Пенев.

Преди срещата двата отбора издиганаха плакат в подкрепа на болния от левкемия фен на Ботев Николай Попов с надпис "Дари надежда на Ники". Мачът започна с едноминутно мълчание в памет на легендарния защитник на България Трифон Иванов.

Лъчезар Балтанов изведе "жълто-черните" напред още в 8-ата минута. Халфът, който често огорчава Локо в дербитата, вкара невероятно красив гол с мощен удар. Той изстреля истинска стрела от воле, която свари неподготвен вратаря Ел Харуби.

"Черно-белите" бяха близо до изравняването минути по-късно, но Крум Стоянов отблизо не намери очертанията на вратата.

В 28-та минута футболистът на гостите Емил Гъргоров се свлече на терена и претендираше, че е ударен с предмет от трибуните. Реферът Георги Кабаков прекрати за около минута двубоя, докато се успокоят страстите.

Йордан Христов можеше да сложи точка на спора в 101-вото градско дерби в 60-ата минута, но диагоналният му удар бе спасен от мароканския вратар на "смърфовете".

Малко след това пък Пламен Крумов си опита късмета от фаул, но стреля право в ръцете на Виктор Голас.

Със спечелените три точки Ботев измести Локомотив от шестото място. "Жълто-черните" вече имат актив от 23 точки, докато "черно-белите" са с 20 пункта.

Ботев - Локомотив 1:0
1:0 Лъчезар Балтанов 8

Ботев: Виктор Голас, Игор Ощипко, Радослав Терзиев, Йордан Христов, Лъчезар Балтанов, Мариян Огнянов, Серкан Юсеин, Милен Гамаков, Тодор Неделев /85-Наско Милев/, Грегъри Нелсън, Рихави Кифуети /64-Божидар Васев/;

Локомотив: Ел Харуби, Крум Стоянов, Кирил Котев, Александър Тунчев, Пламен Крумов, Стефан Велев, Емил Гъргоров, Мартин Райнов, Веселин Марчев, Айкут Янъков /20-Бирсент Карагарен/, Мансур Гай;