Пирин съсече Локо след силно второ полувреме
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:21 / 03.12.2015Коментари (84)15302
Пирин записа втора победа в "А" група, след като победи у дома Локомотив Пловдив с класическото 3:0 в двубой от 18-ия кръг. Всички попадения паднаха след почивката. Първо Мартин Тошев откри, след което Пламен Крумов си отбеляза автогол, а накрая Благой Наков довърши "смърфовете".

Мартин Камбуров пропусна да даде аванс на "смърфовете" в 22-ата минута. Нападателят бе изведен очи в очи с Костов, но не успя да го преодолее.

В края на полувремето "орлетата" се активизираха и създадоха няколко опасности пред вратата на "черно-белите". На два пъти Траянов стреля, но вратарят Ел Харуби спаси ударите му.

В началото на втората част играчите на Пирин имаха претенции за дузпа, след като едно центриране на Маркиньос срещна ръката на Крум Стоянов, но съдията подмина ситуацията.

В 53-ата минута Пирин направи изумителен пропуск! Мартин Тошев изведе Александър Дюлгеров сам срещу вратаря, който го преодоля, но на празна врата нацели горната греда.

Все пак логичното се случи четири минути по-късно, когато Тошев на празна врата откри резултата.

Ситуацията на пловдивчани стана още по тежка в 62-ата минута, когато Христо Стамов бе изгонен след втори жълт картон, а секунди след това домакините сложиха точка на спора с втори гол. При ъглов удар Александър Башлиев опита удар с глава, топката се отклони от Пламен Крумов и влезе в мрежата.

До края Локо просто доиграваше срещата, а Пирин не пропусна да се възползва от численото превъзходство и вкара трети гол в края чрез бившия "смърф" Благой Наков.

Така с успеха "орлетата" се отлепиха от дъното и вече са на 9-ата позиция с 13 точки. Толкова има и Монтана, който днес отстъпи с 0:1 на Славия. "Смърфовете" запазват 7-ото място с 21 точки.