Ботев с втора загуба у дома
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:09 / 12.09.2015Коментари (64)15721
Отборът на Ботев претърпя загуба у дома с 0:2 от борещия се за титлата Литекс в среща от българското първенство. Поражението бе второ за пловдивчани в Коматево от началото на сезона.

В първите минути срещата бе равностойна и без сериозни положения пред двете врати. Така се стигна до 20-ата минута, когато Арсенио Нунеш шутира от границата на наказателното поле и след рикошет в защитник на "жълто-черните" топката влетя във вратата на Виктор Голас за 0:1.

"Канарчетата" бяха близо до възстановяването, но удар от Даниел Златков с глава нацели напречната греда на Баривйера.

В края на първата част отново късмета бе на страната на гостите от Ловеч. След центриране от фаул топката достигна до оставения непокрит в наказателното поле Златков, който от с глава стреля, но бразилския страж на "оранжевите" с блестящ рефлекс успя да отрази удара му.

В ответната атака Литекс можеша да удвои, но тупалка на Страхил Попов намери левия стълб на вратата на Ботев.

В 58-ата Алекс Колев стреля с глава след центриране от фаул, но Баривйера отново демонстрира рефлекс и изби в корнер.

120 секунди по-късно Литекс като по чудо не вкара втори гол. Асприля отвя бранител на домакините и шутира от малък ъгъл, но вратарят на пловдивчани спаси.

В 66-ата минута снаряд на Асприля се отби в напречната греда за късмет на пловдивчани.

Десет минути преди края Литекс сложи точка на спора с втори гол във вратата на Ботев. Асприля шутира от границата на наказателното поле, топката се отби в лявата греда и попадна в непокрития Йонсен, който не сгреши на празна врата и оформи крайния резултат.