Спортните новини: Днес (10) | Вчера (19)
Дербито на Пловдив завърши без победител
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:22 / 01.08.2015Коментари (209)26975
Ботев и Локомотив завършиха наравно 1:1 в дербито на Пловдив. Двата отбора изиграха интересен мач, но не успяха да се победят. Това бе първи мач за Ермин Шиляк като наставник на "жълто-черните". Той замени на поста Петър Пенчев след историческата срамна загуба с 0:6 на тима в Монтана.

"Канарчетата" започнаха по-добре в началните минути, но постепенно "смърфовете" изравниха играта и в 9-ата минута успяха да създадат първия опасен пропуск в мача. Дани Кики получи топката отдясно на наказателното поле, навлезе в него и с бомбен шут прати топката на няколко сантиметра встрани от вратата в аут.

"Жълто-черните" отговориха с прекрасен шут на Александър Колев от границата на наказателното поле, но дебютиращия за "черно-белите" Ел Харуби демонстрира отличен рефлекс и изби.

В даденото от пловдивския рефер Георги Кабаков продължение Ботев нанесе своя удар. Алекс Колев беше изведен с едно докосване от Мариян Огнянов зад защитата, той напредна и с удар от малък ъгъл отляво на вратата в далечния ѝ ъгъл препарира Ел Харуби за 1:0.

Наставникът на Локомотив Христо Колев-Бащата направи две рокади през втората част. На мястото на Христо Стамов и Дани Кики, в игра се появиха Крум Стоянов и Зоран Балдовалиев. Именно македонецът изравни резултата в Коматево в 49-ата минута. Нападателят направи добро двойно подаване с Мартин Камбуров и с техничен шут по земя намери долния десен ъгъл на Валентин Галев за 1:1.

Неочаквано добър шанс се откри за Локо 180 секунди по-късно. След центриране от корнер Валентин Галев изби нескопосано топката и тя летеше към вратата му. На голлинията обаче Лазар Марин изби с глава.

В 78-ата минута "жълто-черните" пропиляха страхотен шанс. Божидар Васев намери Александър Колев зад защитата и той стреля опасно от няколко метра, но право в тялото на Ел Харуби.

В 86-ата минута Ботев като по чудо не отбеляза. Нико Варела центрира отдясно, Алекс Колев се пребори с Кирил Котев и стреля с глава, но Ел Харуби прояви невероятен рефлекс и някак успя да избие с лявата си ръка и запази статуквото 1:1.

Така двата отбора си разделиха по една точка, която е втора за Ботев и първа за Локомотив в шампионата.