Спортните новини: Днес (14) | Вчера (18)
21 години по-късно: Ботев би Локо на "Лаута" и се върна в топ 6
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:22 / 10.03.2015Коментари (264)33278
Ботев спечели 98-ото градско дерби срещу Локомотив. "Канарчетата" се наложиха с 2:0 над "смърфовете" в среща от 21-ия кръг на "А" група, играна в пловдивския квартал "Лаута". Така "жълто-черните" успяха да прекъснат черната си серия над Локомотив като гост и 21 години по-късно те си тръгнаха с 3 точки от стадион "Локомотив".

Ботев се нагоди по-добре на калния терен и успя да поведе с гол на Лъчезар Балтанов в 20-ата минута. Полузащитникът се възползва от грешка на Александър Якимов и с бомбастичен изстрел от границата на наказателното поле разстреля Йордан Господинов.

"Канарчетата" смълчаха трибуните на "Лаута" с втори гол в 35-ата минута. След нова грешка в "черно-бялата" отбрана, Мариян Огнянов открадна топката, комбинира с Иван Цветков. Той изведе Божидар Васев сам срещу Господинов, който с техничен удар го прехвърли за 2:0.

Локомотив бе много близо да се върне в дербито в началото на втората част, когато след чудесна комбинация между Мартин Камбуров и Йоан Ласиман, ударът на последният не намери очертанията на вратата.

В 60-ата минута Камбуров нанесе топовен изстрел от фаул, но Стаховяк успя да избие. Минута по-късно Радослав Димитров показа отлична техника по дясното крило, но ударът му бе блокиран, а след това с общи усилия защитата в "жълто-черно" изчисти топката.

При последвалата контраатака Цветелин Чунчуков пропусна да се разпише, останал сам срещу Господинов.

До края "смърфовете" опитаха всичко възможно поне да достигнат до почетно попадение, но "канарчетата" бяха безупречни в защита и не позволиха на своя съперник да достигне до положение пред Стаховяк.

С победата Ботев измести Левски от 6-ата позиция и вече има актив от 33 точки. "Сините" са 7-и с 31 пункта.