Марица победи с 2:1 Чико (Бяга) в контролна среща
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:23 / 14.02.2015Коментари (0)2078
©
Отборът на "Марица" победи с 2:1 в контролна среща "Чико" (Бяга). Мачът в крайна сметка се игра на терена до английската гимназия с цел да се запази в добър вид терена на стадион "Марица".

Фен-фракцията "Пиратите" уважи контролата, като доказа, че е в добра форма преди началото на пролетния полусезон. Феновете споделиха, че се подготвят подобаващо за предстоящото след няколко седмици дерби със "Спартак". Сред публиката имаше известни имена свързани с пловдивският футбол.

Почти всички налични футболисти взеха участие в контролата, включително каращите пробен период. Стойчо Бебелеков лекува лека контузия и не игра. Марко Д'Арженио също не взе участие поради лични ангажименти.

Неофициален дебют за представителния тим направи 15 годишният Мартин Проданов. Той е роден през 1999 година и играе на пост централен защитник, но се справя добре и на останалите позиции от защитния вал.

Според треньора му в отбора на юношите младша възраст Евгений Курдов, той е един от най талантливите и перспективни млади състезатели от школата на "Марица". Мартин влезе в средата на второто полувреме.

Гостите поведоха в резултата още в 4-тата минута и при този резултат завърши първото полувреме.

Кристиян Павлов изравни в 50-та минута с хубав гол, а в 75-та Асен Кочев донесе победата на маричани във втората им контрола от предсезонната подготовка.

Пропуски за "Марица" направиха Християн Христев, Виделен Сердарски, Даниел Спасов, Георги Георгиев и други.

Срещата като цяло беше равностойна, а гостите оставиха добри впечатления с играта си. В отбора им имаше няколко известни имена, предимно свързани с пловдивският "Ботев".

"Марица" изпитваше проблеми в защита, тъй като липсваха няколко основни футболисти от отбраната. За сметка на това блестящият Стефан Йонов се справи почти безупречно на вратата, а заменилия го в средата на второто полувреме Горан Гръблев последва добрия пример и не допусна гол. Многото пропуски пред вратата на гостите също направиха впечатление.

Следващата контрола на "Марица" е идната събота срещу "Сокол" (Марково), като часът и мястото на срещата ще се доуточнят. Възможно е в сряда също да се изиграе контрола, но тя все още не е сигурна.